Іванчук Михайло Васильович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Іванчук Михайло Васильович англ. Michael Ewanchuk (1908, Гімлі, Канада — 2004, Вінніпег, Канада) — канадський педагог, науковець, письменник, громадський діяч українського походження, історик української діаспори в Канаді.

Почесний доктор права Вінніпезького університету (27-го травня 1979), син українських піонерів із Манітоби, довголітній інспектор державних шкіл цієї провінції,

« Доктор Михайло Іванчук є вельми заслуженим діячем української громади в Канаді на полі українського шкільництва, а зокрема навчання української мови в державних школах. Він є автором в українській і англійській мовах джерельних історичних праць про українські піонерські поселення в Манітобі, що їх вживається в державних школах Канади. Як визначний педагог, д-р Іванчук займав відповідальні пости в академічних і професійних організаціях, і він обирався на пост президента канадської Асоціяції Шкільних Суперінтендентів і Інспекторів. Під час 2-ої світової війни він служив в Канадському Летунстві з рангою флайт-ляйтенанта[1]. »

Виноски[ред.ред. код]

Деякі праці[ред.ред. код]

  • Іванчук Михайло. Піонерські поселення: українці в Канаді.- Вінніпег: Тризуб, 1993.- 336с.

Посилання[ред.ред. код]