Іванілова Феодосія Антонівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Феодосія Антонівна Іванілова (1911(1911), місто Катеринослав, тепер Дніпро Дніпропетровської області — ?) — українська радянська діячка, майстер складального цеху Дніпропетровського паровозоремонтного заводу. Депутат Верховної Ради УРСР 2-го скликання.

Біографія[ред. | ред. код]

Народилася у родині слюсаря залізничних майстерень Катеринослава. Закінчила початкову школу. Після смерті батька, в тринадцятирічному віці розпочала працювати хатньою робітницею, нянею.

У 1927—1928 роках працювала у відділі впорядкування Дніпропетровської міської ради. Шість місяців навчалася на курсах штукатурів. У 1928—1930 роках працювала на будівництві елеватора у місті Дніпропетровську.

З 1930 року — штукатур, учень слюсаря, слюсар Дніпропетровського паровозоремонтного заводу. Через півтора року одержала 5-й розряд слюсаря, значно перевиконувала норми. З 1936 року — майстер складального цеху Дніпропетровського паровозоремонтного заводу.

Член ВКП(б).

Як стахановець виробництва скерована вчитися на паровозний факультет Московської транспортної академії імені Сталіна. Із початком радянсько-німецької війни в 1941 році перервала навчання і переїхала в місто Ташкент Узбецької РСР. У 1941—1944 роках — майстер-бригадир складального цеху Ташкентського паровозоремонтного заводу.

У 1944 році повернулася в місто Дніпропетровськ. З 1944 року — майстер складального цеху Дніпропетровського паровозоремонтного заводу Дніпропетровської області.

Нагороди[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • газета «Зоря» (Дніпропетровськ) — січень 1947 року.