Іван Гуальберт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Іван Гуальберт
Santa Trinita, Neri di bicci, San giovanni gualberto (dettaglio)2.jpg
Фреска роботи Нері ді Бічі у Санта-Триніті, Флоренція
Святий
У миру: Giovanni Gualberto
Народився 995 рік, Флоренція, Італія
Флоренція, March of Tuscanyd, Італія
Помер 12 липня 1073 року, Флоренція, Тоскана, Італія
Таварнелле-Валь-ді-Пеза, Провінція Флоренція, Тоскана, Італія
Шанується Римо-Католицька Церква
У лику Святий
День пам'яті 12 липня
Подвижництво Абат
Медіафайли на Вікісховищі

Іван Гуальберт (італ. Giovanni Gualberto, 995, Таварнелле-Валь-ді-Пеза, Італія — 12 липня 1073, абатство святого Архангела Михаїла ,Таварнелле-Валь-ді-Пеза, Італія) — святий Римо-Католицької Церкви, абат, засновник чернечого ордену валломброзіанів, за релігійними віруваннями — покровитель лісничих.

Біографія[ред. | ред. код]

Bernardo Giambullari, Storia e miracoli di San Giovanni Gualberto, ca. 1500

Іоанн Гуальберт народився в 995 році в Таварнелле-Валь-ді-Пеза, біля Флоренції в аристократичній родині патриціїв. Отримавши гарну освіту, Іван Гуальберт хотів жити простим життям. Після того, як вбили його брата, він хотів помститися вбивці. Зустріч з убивцею вплинула на його подальше життя. Піймавши вбивцю, він усвідомив жах помсти і, впавши на коліна, став просити Бога про прощення. Іоанн Гуальберт вступив в бенедиктинський монастир, щоб вимолити собі каяття. Через деякий час він покинув бенедиктинський монастир і в 1038 році заснував новий монастир, який став основою нового чернечого ордену валломброзіан. Іван Гуальберт був відомий своєю боротьбою з єпископською симонією, та благодійною діяльністю. Помер 12 липня 1073 року в абатстві святого Архангела Михаїла.

Канонізований в 1193 році Папою Римським Целестином III.

Джерела[ред. | ред. код]

  • F. Salvestrini, Disciplina Caritatis, Il monachesimo vallombrosano tra medioevo e prima età moderna, Rome, Viella, 2008.
  • F. Salvestrini, Santa Maria di Vallombrosa. Patrimonio e vita economica di un grande monastero medievale, Florence, Olschki, 1998.

Посилання[ред. | ред. код]