Івко Валерій Микитович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Івко Валерій Микитович
Основна інформація
Дата народження 18 серпня 1941(1941-08-18) (77 років)
Місце народження Запоріжжя, Українська РСР, СРСР
Громадянство СРСР і Україна
Професії композитор, диригент, музичний педагог
Нагороди
Заслужений артист УРСР

Івко́ Вале́рій Мики́тович (1941) — український музикант, завідувач кафедри струнно-щипкових інструментів Донецької державної музичної академії ім. С. С. Прокоф'єва, професор, заслужений артист України, член Національного союзу композиторів України, лауреат Всеукраїнського конкурсу музикантів-виконавців, премії ім. С. С. Прокоф'єва.

Біографія[ред. | ред. код]

Випускник Одеської державної консерваторії ім. А. Нежданової. Будучи віртуозом-виконавцем на такому рідкісному інструменті як домра, він створив для неї вельми об'ємний репертуар практично у всіх жанрах: поліфонічних (Фуга, Юінон для домри соло, «Basso ostinato» для домри і фортепіано), масштaбних одночастинних і циклічних (Сонатина для домри і фортепіано, Варіації на лемківську народну тему для домри і фортепіано, Концерт-токата, Концертино та Поема-концерт для домри з оркестром), У жанрі віртуозної сольної п'єси (Аллегретто, Прелюдія для домри соло, «Щедрівка», «Ескіз», «Репліки», Епіграф і тарангела для домри і фортепіано) та розмаїтих ансамблів за участю домри («Коло» для двох домр, Сюїта для домри і гітари тощо). Композитор намагається вписати специфічний народний інструмент у сучасний музичний процес, не цураючись доволі незвичних та модерних ефектів виразності.

Література[ред. | ред. код]

  • Календар знаменних і пам'ятних дат Донецької області. 2011 рік [Текст] / Упр. культури і туризму Донец. облдержадмін., Донец. обл. універс. наук. б-ка ім. Н. К. Крупської; уклад. І. В. Гайдишева; ред. Т. С. Литвин; наук. ред. Н. П. Авдєєнко, Н. В. Петренко; від. за вип. Л. О. Новакова, засл. працівник культури України. — Донецьк: Сх. вид. дім, 2010. — 132 с.