Іво Погореліч

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Іво Погореліч
Іво Погореліч
Основна інформація
Дата народження 20 жовтня 1958(1958-10-20) (57 років)
Місце народження Белград
Країна Югославія Югославія
Хорватія Хорватія
Швейцарія Швейцарія
Професія піаніст
Лейбл Jugoton
Croatia Records
Deutsche Grammophon

Іво Погореліч (хорв. Ivo Pogorelić; 20 жовтня 1958, Белград) — хорватський піаніст.

Біографія[ред.ред. код]

Іво Погореліч народився у Белграді, тогочасній столиці СФРЮ. Його батько був хорватом, а мати — сербка (під час розпаду Югославії, він став громадянином Хорватії[1]).

Музикою почав займатися з семи років у белградській Музичній школі ім. Воіслава Вуковича, продовжив навчання в Центральній музичній школі в Москві (1970). Фортепіано дослідження були включені 1975-му в Московській консерваторії. У 1976 році інтенсивне співробітництво з відомим грузинським піаністом Аліса Kezeradze, з якої потім вступає в шлюб, де він залишався до своєї смерті (1996).

Через пару перемог на стан конкуренції в Югославії, Погореліч в 1978 році. Ternate в Міжнародному конкурсі піаністів Алессандро Kazagrande виграв перший приз. Два роки опісля osovjio перше місце на Міжнародному музичному конкурсі в Монреалі, де він зарекомендував себе як талановитий піаніст spospobnosti унікальним. Його широке міжнародне визнання почалося після вигнання з фіналу престижного конкурсу імені Фредеріка Шопена у Варшаві відбулася 1980-х років року, в результаті відомого піаніста Марти Аргеріх на знак протесту демонстративно покинув журі, оголошуючи його генієм. Медіа відгомони цієї події той же момент кинув його на вершину міжнародної музичній сцені. Після свого дебюту в Карнегі-Холі в Нью-Йорку в 1981 році, Погореліч записав виступи у престижних концертних залах США, Канади, Європи, Австралії, Японії, Південної Америки та Ізраїлю. Nastuao з провідними оркестрами, такими як Берлінський філармонічний, Бостонський симфонічний оркестр, Чиказький симфонічний оркестр, Віденський філармонічний оркестр, Філадельфійський оркестр, Філармонійний оркестр Лос-Анджелесі філармонічний оркестр Tonhalle, Лондонський симфонічний orkstar.

Перший сольний концерт записаний в 1981 році. рекорд-лейбла Deutsche Gramophone, через кілька років після підписання ексклюзивного давній договір. Компакт-диски, записані його виконання твору Бетховена, Роберта Шумана, Фредеріка Шопена, Петра Ілліча Чайковського, Сергія Прокоф'єва, Моріса Равеля, Ліста, Олександр Скрябін, Йозеф Гайдн, Доменіко Скарлатті, Брамса, Вольфганга Амадея Моцарта, Йоганна Себастьяна Баха і Модеста Мусоргського.

З численними студійних записів і концертних частим явищем, Погореліч вкрай зацікавлений у розвитку освіти, а також в Хорватії заснована Фонф для молодих музикантів, для фінансування вивчення іноземної найталановитіших молодих музикантів. Погореліч є одним з найвидатніших музикантів нашого часу, який вперше був удостоєний звання послів доброї волі ЮНЕСКО (1988). Рік 1993. Погореліч в Пасадені в США створений Міжнародний конкурс піаністів, метою якого є, з 100 тис. дол США стипендію, переможцем з повним художнім розвитком цього концерту соліст. Так само активно виступав за конкретну допомогу хворим, бідним і соціально незахищеним людям, так що в цьому відношенні 1994-му в Сараєво, заснований благодійний фонд під егідою ЮНЕСКО.

Він отримав безліч національних і міжнародних нагород, серед яких: жовтень премії міста Белграда (1987), Орландо (Ігри Дубровник Літо, 1981), орденом хорватського Danica медаллю (1999), Porin нагороду за особливий внесок у музичну культуру Хорватії (1997 рік).

Він живе в Лугано, Швейцарія.

Посилання[ред.ред. код]

Виноски[ред.ред. код]

  1. The key to survival. The Guardian (London). Процитовано 5 May 2010.