Ігнатій з Ла Гардії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ігнатій з Ла Гардії
Народився
Толедо
Помер
Толедо
У ликусвятий

Святе немовля Ігнатій з Ла Гардії (ісп. Nino de La Guardia, пом. 1491) - вигадана жертва ритуального вбивства в місті Ла Гардії в центральній Іспанській провінції Толедо, (Кастилія-Ла-Манча) з метою репресувати євреїв. 16 листопада 1491 року було проведене аутодафе (публічну страту осуджених) за межами Авіли. Було страчено дев'ять осіб; три юдеї, Юсеф Франко, Каліфорнія Франко та Мойсей Абенаміас і шість маранів: Алонансо, Лопе, Гарсія і Хуан Франко, Хуан де Оканья і Беніто Гарсіа, які зізналися у скоєному злочині під тортурами[1].

Передісторія

[ред. | ред. код]

Під час середньовіччя були часті заяви про ритуальне вбивство, висунуті проти євреїв. Немає жодних доказів, що будь-яке з цих вбивств або пов'язаних з ними злочинів взагалі мало якесь відношення до євреїв. Звинувачення і наступні покарання обвинувачених осіб, це приклади антисемітизму. Антисемітизм допомагав владі вивернути увагу вид реальних проблем у суспільстві, злочинів церковної влади, пограбування владою свого народу.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Джерела і опис життєпису

[ред. | ред. код]

У 1569 році Санчо Бусто-де-Вільєгас, член Верховної Ради інквізиції, губернатор й архієпископ Толедо (згодом єпископ Авілп) написав, ґрунтуючись на судових документах, які зберігалися в судових архівах Вальядоліду, Relación autorizada дель martirio дель (Святий Інокентій: Мучеництво святого Інокентія), які були здані на зберігання в муніципальний архів мерії Ла-Гардії.

У 1583 році, брат Родріго де Єпес опубліковані La Historia де-ла-Muerte у Glorioso martirio дель Санто Inocente Дие llaman де La Guardia (“Історія смерті і славного мучеництво святий Інокентія з La Guardia”).

У 1720 році з'явилася ще одна агіографія в Мадриді, “La Historia дель Іносенте Трійці ель Санто Ніньйо де ла Гуардіа” (“Життєпис Інокентія, святої дитини з La Guardia”), праця Дієго Мартінес Абаді.

В 1785 році, сільський священик з La Guardia, Мартін Мартінес Морено, опублікував свою “Historia дель martirio ордена Св. Ніньйо де ла Гуардіа” (“Історія мучеництва святого немовляти з La Guardia”). У вище наведених творах розповідається, що деякі новонавернені в християнство євреї (марани), вирішили помститися іспанцям використовуючи засоби чаклунства (накликати на них чуму). Для магічного обряду вони потребували освячену в церкві облатку і серце невинної дитини. Алонсо Франко та Хуан Франко викрали хлопчика Ігнатія (сина Алонси де Pasamonte і Хуана ла Guindero), який знаходився біля дверей Пуерта-дель-Perdon (двері прощення) собору в Толедо. Доставивши його в La Guardia, там у Страсну П'ятницю, вони вчинили ритуальне вбивство.

Дитину, катуваши в терновому вінку розіп'яли, наслідуючи Страсті Ісуса Христа, а наприкінці вирвали з нього серце. У точний час смерті дитини, у його матері, яка була сліпою, відновився зір. Заховавши тіло, вбивці вкрали освячену облатку.

Беніто Гарсіа відправився в Самора, несучи освячену облатку і серце, щоб передати їх іншим одновірцям для вчинення магічного обряду, був зупинений в Авіла через яскраве світло, яке виходило з освяченої облатки, яку маранин сховав між сторінками молитовника.

Завдяки його визнанням, були виявлені й інші учасники злочину. Після мученицької смерті святого немовляти Ігнатія були численні чудесні зцілення людей.[2]

Освячена облатка зберігається в домініканському монастирі Св. Фоми в Авілі. Серце, чудесним чином зникло, як і тіло дитина, тому вважається що немовля Ігнатій воскрес так як Ісус Христос.

В мистецтві та літературі

[ред. | ред. код]

Був вівтар, тепер втрачений, в каплиці святого немовляти Ігнатія в La Guardia, яку Алонсо де Фонсека, архієпископ Толедо, наказав розписати зображеннями сцен викрадення, переслідування, бичування і розп'яття дитини, а також затримання й страту його вбивць. В центральній частині вівтаря було зображено розп'яття і виривання серця з дитини.

У Національному історичному архіві в Мадриді є живопис з другої половини 16 століття, що свідчить про давність культу святого немовляти Ігнатія з La Guardia.

Фреска Bayeu розп'яття святого немовляти Ігнатія з La Guardia в соборі Толедо.

Праця Родріго де Єпеса “Живий Образ Христа: Святе немовля Ігнатій з Ла Guardia” славиться реалізмом в зображенні страстей святого немовляти.

В одному з творів Г. Беккера “Ла-Роса-де Pasión” (“Роза страстей”). Єврейка на ім'я Сара вмирає при ритуалному вбивстві, дуже схожою смертю з мучеництвом святого немовляти Ігнатія з Ла Guardia, у якої коханий був християнин і їй протистоїть її батько Даниїл, через його ненависть до християн. Вона, бачачи підготовку до її вбивства, згадує страсті святого немовляти Ігнатія...

Наслідки

[ред. | ред. код]

В 1492 році відбулося вигнання євреїв з Іспанії[3].

Був введеним закон про чистоту крові, що забороняв маранам ставати священиками і ченцями.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Rafael Sabatini, Torquemada and the Spanish Inquisition (House of Stratus,2008) Chapter 23. ISBN 0-7551-1560-0
  2. John Edward Longhurst, The age of Torquemada (Coronado Press, 1962).
  3. Diarmaid MacCulloch, Reformation: Europe's House Divided 1490-1700 (Penguin Books, 2003). ISBN 0-14-028534-2 but no page cite

Література

[ред. | ред. код]

Disponible sur Internet: materialesdehistoria.org

Посилання

[ред. | ред. код]