Із Землі на Місяць

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Із Землі на Місяць
From the Earth to the Moon Jules Verne.jpg
Оригінал De la Terre à la Lune
Жанр науково-фантастичний роман і Q3940786?
Автор Жуль Верн
Мова французька
Написаний 1865
Виданий De la Terre a la Lune. Trajet direct en 97 heures. Journal des Debats politiques et litteraires (14.IX – 14.X.1865)
Окреме видання De la Terre à la Lune. Trajet direct en 97 heures. Paris, Hetzel, 306 p. (25.X.1865)
Переклад Андрій Білецький(1948)

Із Землі на Місяць (фр.De la Terre à la Lune) — науково-фантастичний пригодницький роман Жуля Верна, виданий у 1865 році.

Сюжет[ред.ред. код]

Після Громадянської війни в США в Балтіморі засновується Гарматний клуб, який займається розробкою та вдосконаленням нових видів артилерії. Члени цього клубу задумують неймовірний експеримент — збудувати величезну гармату, за допомогою якої відправити снаряд на Місяць. Спочатку планувалося, що снаряд буде порожнім, але один невідомий француз Мішель Ардан зголосився летіти всередині снаряду. Не бажаючи ні в чому йому поступитися, засновник «Гарматного клубу» Імпі Барбікен вирішує також летіти. Він кидає виклик основному противнику цього задуму — американському вченому капітану Ніколю, який також погоджується. Разом із ними в складі експедиції було також декілька тварин. Гармата(вона отримала назву «Колумбіада») була встановлена поблизу міста Тампа в штаті Флорида. Після вдалого запуску спостерігачі помічають, що снаряд не долетів до Місяців, а став його штучним супуником. Герої потрапили в пастку.

Продовження[ред.ред. код]

У 1870 році Жуль Верн написав продовження книги під назвою «Навколо Місяця». У ній він описав подальші пригоди головних героїв.