Іккос Тарентський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Іккос Тарентський
Народився невідомо
Тарент
Помер кін. V ст. до н.е.
Національність давній грек
Діяльність атлет, філософ
Відомий завдяки п'ятиборство
Титул олімпіонік
Термін 444 рік до н.е.
Батько Ніколаїдіс
Нагороди

Іккос або Ікк Тарентський (*Ἴκκος, д/н —кін. V ст. до н. е.) — давньогрецький атлет-п'ятиборець, учасник та переможець античної Олімпіади, розробник лікувальної гімнастики та спортивної дієтології.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився у м. Тарент (Велика Греція). Син Ніколаїдіса, міського лікаря. Спочатку успадкував справу батька. На основі знань з медицини став готувати себе до змагань. Замолоду став прихильником вчень Піфагора.

Одним з перших запровадив науковий підхід до тренування. Йому приписується розробка суворого режиму харчування для атлетів і докладно розробленого чотириденного циклу тренувань відповідно до етико-релігійних піфагорейських понять, утримуючись від статевого акту перед змаганнями. Був переможцем у п'ятиборстві на 84 (944 рік до н. е.) Олімпійських іграх. За іншими відомостями 77-х ігор у 470 році до н. е.

Павсаній називав Іккоса найкращим гімнастом того часу, очолював гімназій в рідному місті. Водночас у Платона є згадки щодо належності атлета до софістів.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Moretti, Luigi (2014). Luigi Moretti e il catalogo degli Olympionikai. Testimonianze epigrafiche, letterarie, papirologiche e numismatiche sui vincitori degli agoni olimpici panellenici (Ellade e Magna Grecia: 776 a.C. — 393 d.C.). Maria Elisa Garcia Barraco. AM; 7 — Arbor Sapientiae Editore S.r.l.. ISBN 978-88-97805-32-8
  • A Dictionary of Greek and Roman biography and mythology