Імператорський принц Японії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Імператорський принц Японії
Культура Китайський світ

Імпера́торський при́нц або Шінно́ (яп. 親王, しんのう, МФА[ɕin̚.noː]; дослівно: «рідний ван»; англ. Imperial Prince) — чоловічий титул в Імператорській родині Японії.

Короткі відомості[ред. | ред. код]

У 89 століттях, за стародавньою системою ріцурьо, Імператорськими принцами називалися всі рідні сини і брати Імператора, а його доньки та сестри іменувалися Імператорськими принцесами[1].

Після 10 століття, починаючи з періоду Хей'ан, Імператорський принц став титулом, який надавася особливим Імператорським пожалуванням[2] лише вибраним синам японського правителя. Нова система спричинила появу спадкових родів Імператорських принців, в яких цей титул передавався по батьківській лінії головам роду[1].

У випадку прийняття Імператорським принцом буддистського чернечого постригу, його називали Імператорським принцом-іноком (яп. 入道親王, にゅうどうしんおう, нюдо-шінно)[1].

Якщо особі надавали титул Імператорського принца після прийняття нею чернецтва, її називали Імператорським принцом-ченцем (яп. 法親王, ほうしんのう, хо-шінно).

Імператорські принци різнилися за особливими рангами[3] — від першого до четвертого. До кожного рангу прикріплялися землеволодіння, грошове утримання і прислуга відповідно до рангу[1].

За японським законодавством 19 — початку 20 століття титул Імператорських принців передавався у спадок 4 покоління підряд. Його мали право носити сини Імператора, їхні онуки, сини онуків і онуки онуків[1][4].

З середини 20 століття, за дійсним Законом про Імператорський дім від 1947 року, Імператорський титул закріплено виключно за синами і онуками Імператора головної лінії Імператорського роду[1][5].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в г д е Імператорський принц Японії // Енциклопедія Ніппоніка: в 26 т. 2-е видання. — Токіо: Шьоґаккан, 1994—1997.
  2. яп. 親王宣下, しんのうせんげ, шінно-сенґе.
  3. яп. 品, ほん, хон.
  4. Закон про Імператорський Дім. Редакція 1889 року. Архів оригіналу за 30 квітня 2008. Процитовано 16 липня 2010. 
  5. Закон про Імператорський Дім. Редакція 1947 року. Архів оригіналу за 3 лютого 2012. Процитовано 16 липня 2010. 

Джерела та література[ред. | ред. код]

Імператорський принц Японії // 『日本大百科全書』 [Енциклопедія Ніппоніка]. — 第2版. — 東京: 小学館, 1994—1997. — 全26冊. (яп.)

Посилання[ред. | ред. код]