Імператорські терми (Трір)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вигляд зі сходу (станом на 2009 рік)
Інтер'єр від західного краю Palaestra на південний схід (станом на 2009 рік)
Ідеальна реконструкція недобудованих Імператорських термів із 4 ст. н. е. (Макет міста у Трірському краєзнавчому музеї)

Імператорські терми (нім. Kaiserthermen) — монументальні залишки спроектованих з розмахом давньоримських громадських лазень, згодом перетворених на римський військовий табір, у центрі німецького міста Трір (лат. Augusta Treverorum), пам'ятка архітектури доби Пізньої античності.

Будівля з її частково ще збереженими 19-метровими стінами зараховується до найбільших давньоримських лазень на північ від Альп. З 1986 року Імператорські терми стали частиною Світової спадщини ЮНЕСКО «Давньоримські пам'ятки, кафедральний собор Св. Петра і церква Богоматері в Трірі». Перебувають під охороною як пам'ятка культури з 1989 [1] та належать до культурного надбання, захищеного згідно з Гаазькою конвенцією. Попри передбачувану величину так і не добудовані Імператорські терми не стали найбільшими лазнями Тріра, оскільки їх у розмірах перевершили набагато старші Терми Варвари. Нині територію термів і прилеглу місцевість визнано археологічним парком.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Klaus-Peter Goethert: Kaiserthermen. In: Rettet das archäologische Erbe in Trier. Zweite Denkschrift der Archäologischen Trier-Kommission. (Schriftenreihe des Rheinischen Landesmuseums Trier 31) Trier 2005. ISBN 978-3-923319-62-6. S. 81.

Посилання[ред. | ред. код]