Імперська Гвардія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Імперська гвардія (англ. Imperial Guard) або Астра Мілітарум (англ. Astra Militarum)[1] — одна зі сторін конфлікту в вигаданому всесвіті Warhammer 40000. Астра Мілітарум (до єресі Імперська армія, пізніше Імперська гвардія)  — головна військова сила Імперіуму.

Імперська гвардія — одна з найчисельніших армій в галактиці. Імперьска гвардія складається з великої кількості різноманітної піхоти (зустрічаються навіть полки озброєні звичаними списами, та підрозділи людей-мутантів як то огріни чи ратллінги), яку підтримують могутні танки, швидкі двоногі машини і найкраща та найсмертоносніша артилерія в галактиці. Імперська армія могутня, хоча й повільна сила, яка стоїть на варті спокою безлічі громадян мільйонів світів Імперіуму. По думці Астартес-гвардія безкорисне збіговисько. Хоча на справді, 90% роботи з винищення ворогів людства виконує саме вона в той час як космодесант обмежується одноразовими акціями та керується виключно своїми інтересами «Космодесант може виграти скільки завгодно битв, але війни виграє гвардія».


Стуктура[ред.ред. код]

Структура імперської гвардії надзвичайно строката, але можна виявити певний шаблон побудови війська:

 1. Гвардійці ходять групами 20-30 осіб (взводи, роти) під командуванням сержантів та лейтинантів, іноді на такий підрозділ виділяють важке озброєння як то декілька одиниць вогнеметів чи плазмових рушниць.
 2. Полковник командує полком та іншими офіцерами.
 3. Комісари знаходяться поза гвардійськими званнями, що звільняє їх від обов'язку підкорятися наказам офіцерів.

Набір рекрутів[ред.ред. код]

Кожен світ в Імперіумі має підрозділи СПО(Сили Планетарної оборони), які забезпечують безпеку цього світу. Кількість, озброєння, структура, спосіб набору, розподіл між планетами системи — всі ці та деякі інші питання організації СПО вирішуються місцевою владою — губернатором. Кожен Імперський світ повинен передавати під командування Імперської Гвардії не менше 10% від чисельності СПО. Спосіб набору в СПО змінюється від планети до планети. Від регулярної чи контрактної армії до набору колишніх в'язнів та злочинців. Через це, Імперська гвардія — багатонаціональна організація, де кожен регіон представлений своїми військами. Через те, що Імперіум дуже велика організація, люди з різних кінців мають настільки несхожі діалекти та звичаї, що просто не можуть зрозуміти один одного. Тому полки формуються з однієї планети та існують до повного знищення або розформування.

Назва полків[ред.ред. код]

Кожному полку при заснуванні дають номер. Це або наступний номер полку, або вільний номер розформованого або знищеного. Також до назви додається назва планети. Наприклад «50й Гудрунський», «412й Кадійський», «5й Траційський» тощо. Деякі планети відомі своїми елітними військами, тому додають це до назв полків: «Вальгальський 222-й полк Льодяних Воїнів», «412-й Кадійський полк Шторм-воїнів» тощо. Але деякі полки мають свої, унікальні назви, які пишутся або разом з офіційною назвою(«31-й Хараконійський „Пекельні пірнальщики“»), або без неї(«Карнакські збирачі черепів»)

До непіхотних полків додається також спеціалізація, наприклад, «7-й Армагеддонський полк надважких танків»

Озброєння[ред.ред. код]

Піхота[ред.ред. код]

 • Лазган (англ. Lasgun) — найпоширеніша зброя гвардійця. Проста лазерна рушниця дешева та надійна. Але досить «слабка» (враховуючи силу супротивниів, що багатократньо преважають гвардійця по всім параметрам), але тут і стає в нагоді велика чисельність: скоординований вогонь лазганів здатен «засмажити» будь-якого ворога чи то зрадник астартес у силовій броні чи некронський воїн.
 • Хеллган (англ. Hellgun) — той самий лазган, але потужніший та швидкострільний (в збиток дальності). Дорожчий за звичайного та потребує ранцевого живлення тож видається лише елітним підрозділам.
 • Лонглаз (англ. Long-Las) — снайперський варіант лазгану, улюбленець снайперів.
 • Плазмаган (англ. Plasma gun) — плазмова гвинтівка, найпотужніша зброя котру видають піхоті (по декілька штук на підрозділ)
 • Вогнемет (англ. Flamer) — стандартна зброя для смаження ворогів імператора.
 • Мельта (англ. Meltagun) — шаленої потужності протитанковий вогнемет, з малим радіусом дії.
 • Стаббер (англ. Stubber) — вогнпальна зброя (від пістолета до гвинтівки огріна).
 • Лазгармата (англ. Lascannon) — станквий лазган, дуже ефективний проти техніки.

Техніка[ред.ред. код]

 • Сантінел — двунога, крокуюча машина розвідки та підтримки, має багато варіантів модифікації, загалом виділяють дві головні гілки: бойову та розвідувальну.
 • Химера — наймассовіша машина імперіму. Спочатку була задумана як БТР але згодом на її шассі почали ставити все що могли. Гвардійці дуже люблять химер тому, що вони хоч якось виправляють ситуацію з мобільністю у гвардіїї
 • Танк «Леманн Русс» — наймасовіший танк імперіуму. Має безліч модифікацій та варіацій (блогові, протипіхотні, протитнакові, універсали).
 • Василіск — важка САУ на шассі химери. Має надпотужну гармату типу «трясучий», може стріляти сейсмічними та ядерними снарядами.
 • Мантрікора — зенітна установка на шассі химери, має счетверену швидкострільну гармату, та болтер.
 • Бейнблейд — головний аргумент гвардії у суперечках з … усіма! Від орків до теранід (думаю також варто використовувати для лікування «паофсу» у космодесанта). При появі бейнблейду усі любитилі «обісрати» гвардію миттєво замовкають і тихенько вшиваються. Воно й недивно: «чи врятує тебе силова броня від танку розміром з будинок?».Бейнблед чудово захищений товстим шаром адамантової броні, має всебічно розвинену вогневу міць: два болтера та лазгармати по бокам, баштова гармата, та мортира «руйнівник» змушують всіх ворогів задуматися про сенс життя та скласти заповіт. Також має низку варіацій, найзнаковіші:
 • Тактикус — мисливець на титанів, має гармату «вулкан» здатен «поділити на нуль» титана одним пострілом, ходить у компаніїї леманн руссів, котрі збивають титану щити та прикривають від ворожих нахаб. -Штормблейд- варіація бейнблейда з велетенською плазмовою гарматою — кошмар для ворога на середніх дистанціях.
 • Валькірія- літаюча «химера» такий собі гелікоптер імперської гвардії, здійснює перевезення військ, вогневу підтримку.
 • Цербер- вогнеметний танк на шассі химери.

Відомі особи[ред.ред. код]

 • Урсака Крід (англ. Lord Castellan Ursarkar E. Creed)— лорд Кадії, мем, прославився на весь імперіум і інтернет своїм тактичним генієм, козакуванням та вмінням «ховати бейнблейд у кішеню»
 • Кайафас Каїн — комісар, герой та боягуз всього імперіуму (хоча всі знають його як героя). Персонаж серії книг «Кайафас Каїн» (раджу почитати, чудові книги)
 • Комісар Ібрам Гаунт (англ. Colonel-Commissar Ibram Gaunt)— взірець вірності та обов'язку, служить у першому та останньому танзійському полку.
 • Комісар Себастьян Яррік (англ. Sebastian Yarrick)— прославився на Армагедоні у війні з орками.
 • Лейтенент Мірра — одна з головних героїв комп'ютерної гри «Space Marine», кадіанка, яка, на відміну від більшості кадіанців, має карі очі (всі кадіанці мають фіолетовий колір очей).

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]


ігри Це незавершена стаття про ігри.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.