Імре Цісзар

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Імре Цісзар
Народився 7 лютого 1938(1938-02-07)[1] (81 рік)
Мішкольц, Угорщина[1]
Громадянство
(підданство)
Flag of Hungary.svg Угорщина
Діяльність математик, викладач університету
Галузь теорія ймовірностей
Заклад Будапештський університет
Член Угорська академія наук
Нагороди

Імре Цісзар (нар. 1938 року) -  угорський математик, що здійснив значний внесок у розвиток теорії інформації та теорії ймовірностей.

Походження та навчання[ред. | ред. код]

Імре Цісзар народився 7 лютого 1938 року в Мішкольці, Угорщина. Він зацікавився математикою ще в середній школі. Адже був натхненний його батьком, який був лісовим інженером та одним з перших, хто викорисовував математичні методи у своїй діяльності.

Імре вивчав математику в Університеті Етвеш Лоренда в Будапешті.  Він отримав диплом в 1961 році. Потім здобув ступінь доктора філософії (PhD) в 1967 році, а вчений ступінь доктора математичних наук в 1977 році.

Наукові пошуки[ред. | ред. код]

Пізніше, він знаходився під впливом Альфреда Рені, який був дуже активний в галузі теорії ймовірностей. У 1990 році він був обраний членом-кореспондентом Угорської Академії наук, а в 1995 році він став повноправним членом. Професор Імре Цісзар працює в Математичному інституті Угорської Академії наук з 1961 року. З 1968 року він очолює групу теоретичної інформації, і зараз він очолює кафедру стохастики.

Він також є професором математики в Будапештському університеті. Він провів відвідування професорсько-викладацького складу в різних університетах, включаючи Білефельдський університет у Німеччині (1981), Мерілендський університет (Коледж-Парк) (декілька разів, останній у 1992 році), Стенфордський університет (1982), Вірджинський університет (1985—1986 роки) та інші. Він був запрошеним дослідником до університету Токіо в 1988 році, і в NTT, Японія, в 1994 році.

Він є науковим співробітником Інституту інженерів з електротехніки та електроніки (IEEЕ), а також членом ряду інших наукових товариств, включаючи Товариство математичної статистики та ймовірності Бернуллі.

Родина[ред. | ред. код]

Імре Цісзар одружений і має чотирьох дітей.

Нагороди[ред. | ред. код]

Він отримав декілька академічних нагород, включаючи вищу нагороду Угорської Академії наук у 1981 році за його монографію «Теорія інформації».

У 1988 р. — приз міжнародної організації Товариства теорії інформації (IEEE), а у 2015 році — медаль IEEE від Річарда Хемміна та премію Академії міждисциплінарних досліджень Угорської Академії наук у 1989 році.

У 1996 році він виграв премію Клода Е. Шеннона — найвищу щорічну премію в галузі теорії інформації.

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]