Інгрід Свантеполксдоттер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Інгрід Свантеполксдоттер
Народилася 13 століття
Діяльність черниця
Конфесія католицька церква
Батько Свантеполк Кнудссон
Мати Бенґта Сунесдоттер
Брати, сестри Katarina Svantepolksdotterd
У шлюбі з Folke Algotssond
Діти Knut Folkessond

Інгрід Свантеполксдоттер (flor. 1350) — шведська шляхтанка і абатиса. Вона передусім відома тим, що була центральною фігурою в одному з відомих інцидентів, що називаються викраденням дівчат з Врети, де вона, як і її мати до неї, була викрадена з абатства Врета чоловіком, за якого вона пізніше вийшла заміж. Пізніше вона стала настоятелькою в тому самому абатстві, де служила в 1323–1344 роках.

Інгрід була дочкою Свантеполка з Вібі та Бенґти з Б'єльбу і, таким чином, племінницею королеви Швеції Катаріни. Вона була заручена з данським шляхтичем Давидом Торстенссоном, але в дитинстві поміщена в абатство Врета, щоб отримати освіту до шлюбу; її сестру Катерину також помістили туди. У 1287 році Інгрід була викрадена норвезьким ярлом Фольке Альготссоном, що стало третім із знаменитих викрадень дівчат із Врети, два попередні були викраденнями її матері та бабусі по материнській лінії. Фольке відвіз її до Норвегії, де вони одружилися. Інгрід повернулася до Швеції після смерті Фолтке в 1310 році. До березня 1322 року вона стала членом абатства Врета, а в 1323 році змінила свою сестру на посаді настоятельки. Вона зреклася посади в 1344 році, а востаннє згадується в 1350 році, коли вона тимчасово служила настоятелькою між смертю колишньої настоятельки і до обрання наступної.

Посилання[ред. | ред. код]

  • Agneta Conradi Mattsson: Riseberga kloster, Birger Brosa & Filipssönerna, Vetenskapliga skrifter utgivna av Örebro läns museum 2, 1998, ISBN 91-85642-24-X
  • Dick Harrison: Jarlens sekel - En berättelse om 1200-talets Sverige, Ordfront, Stockholm, 2002, ISBN 91-7324-999-8
  • Kristin Parikh: Kvinnoklostren på Östgötaslätten under medeltiden. Asketiskt ideal - politisk realitet, Lund University Press, Lund, 1991
  • Vreta kloster: Klosterpersonalen - Wikisource. sv.wikisource.org. Архів оригіналу за 17 квітня 2022. Процитовано 31 січня 2014.