Індивідуальний перев'язувальний пакет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Індивідуальний перев'язувальний пакет ІПП-1 радянського виробництва

Індивідуальний перев'язувальний пакет (абревіатура ІПП) — засіб надання першої медичної допомоги при пораненнях і опіках.

У бойовій обстановці ІПП є на спорядженні кожного військовослужбовця. У воєнний і мирний час запас ІПП потрібно мати в санітарних сумках, на постах та пунктах медичної допомоги. Вміст ІПП стерильно, складається з бинта (10 см × 5 см) і двох ватно-марлевих компресів-подушечок розміром 18 × 16 див. Одна з них наглухо пришита до бинту біля вільного кінця його, іншу можна пересувати вздовж бинта. Все це компактно складене і загорнуте в пергаментний папір, в складку якої зовні вкладена безпечна шпилька. Згорток укладений у зовнішню оболонку з прогумованої тканини, герметичну і непромокальну, стійко зберігає стерильність вмісту. На оболонці надрукована коротка інструкція і дата виготовлення ІПП.

Спосіб застосування: розірвати оболонку по надрізу кромки, отримати паперовий згорток, вийняти шпильку, розгорнути папір. Взяти лівою рукою вільний кінець бинта, правою — його скатку і розвести руки так, щоб подушечки розвернулися і розправилися. Стосуватися подушечок тільки з боку, зазначеної кольоровою ниткою, накласти їх іншою стороною на рану (або опік) одну на іншу (в два шари) або поруч (в один шар), якщо рана велика.

При наскрізної рани один отвір закрити нерухомої подушечкою, інше — рухомий, перемістивши її по бинту; прибинтувати подушечки, закріпити бинт шпилькою. ІПП з пошкодженої зовнішньою оболонкою для накладання асептичної пов'язки непридатний.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Дії людини у надзвичайних ситуаціях та надання першої (долікарської) допомоги: практ. посіб. / В. В. Ляхов, С. М. Мирошниченко, А. П. Наконечний ; Нац. ун-т «Львів. політехніка», Штаб цивіл. оборони. — Львів: Вид-во Нац. ун-ту «Львів. політехніка», 2014. — 104 с. : іл.
  • Перша медична допомога: підруч. / І. М. Григус, М. Я. Романишин. — Львів: «Новий Світ — 2000», 2015. — 176  с. — (Вища освіта в Україні). — ISBN 978‐966‐418‐223‐9 [Електронне джерело]
  • Антонов А. Г., Колесніков А. М., Коміссарова Н. О. Основи домедичної допомоги: підручник для ВНЗ.: Вид.друге, переробл. доповн. — K.: КНТ, 2014. — 338 с. ISBN 978-966-373-743-0 [Електронне джерело: Зміст]

Джерело[ред. | ред. код]

Відео[ред. | ред. код]