Індіана Джонс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Indiana Jones
Індіана Джонс
Indianajones4.jpg
Індіана Джонс, кадр з фільму
Поява Індіана Джонс: У пошуках втраченого ковчега
Зникнення Індіана Джонс і королівство кришталевого черепа
Інформація
Прізвисько Інді
Індіана
Стать Чоловіча
Вік 38,39,41,59
Звання доктор
Сім'я Генрі Джонс
(батько)
Анна Джонс
(мати)
Дружина Меріон Рейвенвуд
Діти Метт Вільямс
Виконавець ролі Гаррісон Форд (у віці 36-58)
Рівер Фенікс (у віці 13)

Доктор Генрі «Індіана» Джонс-молодший (англ. Dr. Henry «Indiana» Jones, Jr.) — вигаданий персонаж, герой серії пригодницьких фільмів, книг та комп'ютерних ігор, створений Стівеном Спілбергом та Джорджем Лукасом. Є героєм чотирьох повнометражних фільмів: «Індіана Джонс: У пошуках втраченого ковчега», його пріквела «Індіана Джонс і Храм Долі» і сіквелів «Індіана Джонс і останній хрестовий похід» та «Індіана Джонс і королівство кришталевого черепа». Головними відмінними рисами Джонса-молодшого є його капелюх, батіг і патологічна відраза до змій.

У фільмах роль дорослого Індіани виконав американський актор Гаррісон Форд, проте його грали і інші актори: Рівер Фенікс (Фенікс грав молодого Інді у фільмі «Індіана Джонс і останній хрестовий похід»), Корі Каре, Шон Патрік Фленері та Джордж Холл (" Хроніки молодого Індіани Джонса ").

На додаток до фільмів та телесеріалу, пригоди Індіани описуються в книгах, коміксах, відеоіграх і в багато чому іншому.

Створення персонажу[ред.ред. код]

Батіг та капелюх Індіани

Індіана Джонс є збірним образом головних героїв пригодницьких телесеріалів і pulp-журналів, які його творці, Стівен Спілберг і Джордж Лукас, дивилися і читали в дитинстві. Двоє друзів вперше задумалися над створенням такого персонажа в 1977 році, на Гаваях, де відпочивали після зйомок «Зоряних воєн». В одній із розмов Спілберг сказав, що хотів би зняти фільм про Джеймса Бонда, але Лукас чинив опір цій ідеї, заявивши, що у нього «є трохи кращий персонаж».

Прообразом головного героя став легендарний німецький археолог і письменник, штурмбанфюрер СС Отто Ран. І хоча Спілберг та Лукас ніде у своїх висловлюваннях про це не згадують, але сюжет фільму «Індіана Джонс: У пошуках втраченого ковчега» повторює пошуки Святого Ґрааля й деталі з біографії саме цього німецького вченого.

Це, зокрема, продемонстрував документальний фільм The Secret Glory (2001) знятий журналістом Річардом Стенлі (Richard Stanley) за дорученням каналу Britain's Channel Four. У документальному фільмі йдеться про пошуки чаші Грааля.

Хоча й існує інша версія, за якою прототипом Індіани Джонса став американський палеонтолог Рой Чепмен Ендрюс[en]. Він працював у 1920-х і 1930-х роках у Монголії.

Спершу персонажу давали ім'я Індіана Сміт. Цю ідею категорично відкинув Стівен Спілберг. Тоді Джордж Лукас запропонував як альтернативу Індіану Джонса. Її й затвердили. Ідею ж імені головного героя придумали за кличкою собаки — Індіаною звали пса Джорджа Лукаса породи Аляскинський маламут.

Близькість із собакою обіграна у фільмі. Так у третій частині молодий Індіана Джонс кличе пса своїм іменем, наприкінці фільму професор Джонс-старший розповідає своєму колезі Салаху, що він називає сина «молодшим» через те, що «Індіана» — це собача кличка. А у четвертому фільмі доктору Джонсу повідомляють, що його назвали, знову ж таки, на честь собаки.

Характеристика[ред.ред. код]

Молодий Індіана Джонс у фільмі «Індіана Джонс і останній хрестовий похід»

Професор археології університету Генрі Джонс читає лекції про давні цивілізації. Але за слушної нагоди, щоб отримати важливі артефакти, він перевтілюється в «Індіану», персонаж супергероя якого він сам для себе придумав. Після виходу чергового фільму на екрани Гаррісон Форд розповів, що задоволення від гри персонажу полягає у тому, що його Індіана Джонс є і романтиком, і циніком. Вчені ж схарактеризували Індіану як «самотнього вовка», героя-інтелектуала, благородного мисливця за скарбами і американського патріота.

Як багато персонажів у інших фільмах Лукаса та Спілберга, і цього разу Індіана Джонс мав спільні автобіографічні риси зі своїми творцями. У Індіани відсутній образ батька через його натягнуті стосунки з батьком — професором Генрі Джонсом.

Посилання[ред.ред. код]