Інжектор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Схема роботи інжектора та ежектора.

Інжектор (англ. injector, jet pump; нім. Injektor m, Strahl(druck)pumpe f, Dampfstrahlpumpe f) — струминний насос для стискання газів і пари, а також нагнітання рідини. Інжектором рідина, газ або пара нагнітається в посудину з підвищеним тиском.

Принцип роботи інжекторів ґрунтується на перетворенні кінетичної і теплової енергії робочого потоку в потенціальну енергію змішаного (робочого та інжекційного) потоку.

Дія інжектора ґрунтується на прискоренні рідини (газу, пари) струменем допоміжної рідини (газу, пари).

Переваги інжектора — відсутність рухомих частин, можливість підвищення тиску інжектованого потоку без безпосередніх витрат механічної енергії, простота конструкції і обслуговування, а також надійність його роботи. Залежно від агрегатного стану взаємодіючих середовищ, розрізняють інжектори рівнофазні (газово-, паро-, водоструменеві), різнофазні (газоводяні, водогазові) і змінної фазності (пароводяні, водопарогазові).

Інжектор складається з робочого сопла, приймальної і змішувальної камер та дифузора. Коефіцієнт інжекції (співвідношення масових витрат інжектованого і робочого потоків) залежить від тиску, температури і швидкості робочого потоку, фізичних властивостей потоків, що змішуються. ККД інжектора, як правило, не перевищує 30-35%.

В гірничій промисловості інжектори застосовують як насоси струминні для пневмо- і гідротранспорту (гідроелеватори) різних сипучих матеріалів, для підйому і перекачування води з колодязів і свердловин, для створення безперервного вентиляційного потоку, для посилення тяги в димоходах, для перекачування парогазових сумішей хімічно агресивних кородуючих речовин, в абсорбційних і екстракційних апаратах для створення контакту різних фаз тощо.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]