Інженерна геологія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Інжене́рна геоло́гія (рос. инженерная геология, англ. engineering geology; нім. Ingenieurgeologie f) — галузь геології, що вивчає геологічні умови і динаміку верхніх горизонтів земної кори стосовно інженерного будівництва та господарської діяльності людини.

Вивчає прикладні питання геології, пов'язані з проектуванням, будівництвом і експлуатацією різних споруд.

Основні завдання інженерної геології:

  • дослідження сучасної морфології і закономірностей формування інженерно-геологічних умов,
  • прогнозування їх змін у процесі інженерно-господарської діяльності,
  • інженерно-геологічне обґрунтування захисних заходів, що забезпечують раціональне освоєння територій, надр і охорону довкілля.

Для вирішення завдань інженерної геології використовують натурні спостереження, польові і лабораторні експерименти, моделювання, аналітичні розрахунки, режимні стаціонарні спостереження тощо.

Інженерна геологія включає:

Ґрунтознавство вивчає склад, будову і властивості ґрунтів, закономірності їх формування і просторово-часові зміни в процесі інженерно-господарської діяльності людини. Інженерна геодинаміка вивчає механізм, геологічні причини і закономірності розвитку в геологічному середовищі природних і інженерно-геологічних процесів у зв'язку з інженерно-господарською діяльністю. Регіональна інженерна геологія досліджує будову і властивості геологічного середовища різних структурних зон земної кори, закономірності формування їх інженерно-геологічних умов і просторово-часових змін у зв'язку з інженерною діяльністю.

Література[ред.ред. код]

Геологія Це незавершена стаття з геології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.