Інспектор Лестрейд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
вигадана людина[d]
Інспектор Лестрейд
Inspector Lestrade
Inspector Lestrade.jpgІнспектор Лестрейд арештовує підозрюваного
Твір canon of Sherlock Holmes[d]Етюд у багряних тонахКартонна коробкаШляхетний холостякТаємниця Боскомбської долиниСобака БаскервілівПорожній будинокДруга плямаБудівничий з НорвудаКреслення Брюса-ПартінгтонаКінець Чарльза Огастеса МілвертонаШість НаполеонівЗникнення леді Френсіс КарфаксТроє Гаррідебів
Автор Артур Конан Дойль
Інформація
Ім'я, Прізвище G.[d] Lestrade[d]
Стать Чоловік
Рід занять Поліцейський
Звання Інспектор
Перша поява «Етюд у багряних тонах»
Остання поява «Троє Гаррідебів»

Інспе́ктор Ле́стрейд (англ. Inspector Lestrade) — детектив Скотленд-Ярду. Найчастіше з поліцейських детективів з'являється в творах Конана Дойля про Шерлока Холмса, зокрема, Лестрейд є персонажем 3 з 4 повістей про Холмса (крім «Долини жаху», де з'являється Алек Макдональд). У другому розділі «Етюд у багряних тонах» Лестрейд описується як «щуплий чоловічок з жовтувато-блідою щуром фізіономією і гострими чорними очима». У третій главі тієї ж повісті йдеться, що Лестрейд «схожий на тхора». Інспектор дуже високої думки про свої професійні здібності, говорить про себе як про «людину бувалих». На початку слідства часто намагається іронізувати над Холмсом, але врешті-решт змушений визнати правоту Шерлока. Може виявитися володарем цінної інформації і не зрозуміти цього («Знатний холостяк»).

У британському серіалі «Шерлок» 2010 року Лестрейд постає дещо іншим — він не суперник Шерлока, цінує його здібності детектива та єдиний з усіх служителів закону впевнений, що Шерлок не здатний перейти на сторону злочину. Також у цій версії Лестрейд одержує ім'я Грегорі (серія «Собаки Баскервіля»):
Шерлок Холмс: «Це він (Вотсон) придумав тобі прізвисько „Грег“?»
Лестрейд: «Це моє ім'я!»
Шерлок Холмс: «Справді?!»

Та й виглядає Лестрейд зовсім інакше, ніж в оригінальному джерелі — моложавий, але з передчасно посивілим волоссям.

Актори, які зіграли Лестрейда[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]