Інститут електрозварювання імені Є. О. Патона НАН України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Інститут електрозварювання імені Є. О. Патона НАН України
Paton-logo-2s.png
Вулиця Боженка 2012 02.JPG
Основні дані
Засновано 1934
Приналежність НАН України
Контакт
Ключові особи академік НАН України
Патон Борис Євгенович
Країна Flag of Ukraine.svg Україна і Flag of the Soviet Union.svg СРСР
Адреса Україна Україна
Вулиця Казимира Малевича, 11
м. Київ, 03150
Тип науково-дослідний інститут
Вебсторінка paton.kiev.ua/contacts/
Мапа

Інститут електрозварювання імені Є. О. Патона — науково-дослідний інститут, заснований 1934 року в Києві.

Історія[ред. | ред. код]

У 1934­–1953 рр. інститут очолював академік АН УРСР Є. О. Патон, з 1953 року — очолює академік НАН України Б. Є. Патон.

1948 року в Інституті електрозварювання під керівництвом Г. В. Раєвського було розроблено технологію виробництва негабаритних зварних листових конструкцій, в результаті якої було створено новий метод спорудження резервуарів — метод рулонування.

Найбільший в Україні і світі науково-технічний центр в галузі зварювання та спецелектрометалургії. У його складі дослідницько-конструкторське бюро, три дослідних заводи і експериментальне виробництво. Основні напрямки наукової діяльності: комплексні дослідження природи зварювання і паяння металевих і неметалевих матеріалів, створення на їхній основі технологічних процесів, матеріалів та обладнання; дослідження міцності та несучих властивостей зварних конструкцій і технології їх механізованого виробництва; розробка спец.електрометалургійних засобів отримання високоякісних сталей і сплавів, литих виробів і тонких покриттів з особливими властивостями.

Інститут — головна організація науково-технічного комплексу «Інститут електрозварювання ім. Є. О. Патона» НАН України, до складу якого входять конструкторсько-технологічне бюро, інженерно-технічні центри з високих технологій, дослідне виробництво по зварюванню й обробці вибухом, а також потужна виробнича база у вигляді трьох дослідних заводів (зварювального обладнання, зварювальних матеріалів і нових технологій), які здатні обробляти, виробляти й поставляти дослідні зразки й партії спеціального обладнання, зварювальних і присаджувальних матеріалів, зварних конструкцій і виробів.

За роки діяльності Інститутом одержано понад 6500 авторських свідоцтв, 2600 патентів України, Росії і далекого зарубіжжя, а також реалізовано понад 150 ліцензій у США, Німеччині, Японії, Росії, Швеції, Франції, Китаю, Індії тощо. Понад 60 найвидатніших розробок нагороджені Ленінськими та Державними преміями СРСР та України.

Часописи[ред. | ред. код]

Результати досліджень вчених Інституту постійно публікуються в журналах «Автоматическая сварка», «Техническая диагностика и неразрушающий контроль», «Современная электрометаллургия», «Сварщик». Крім того, Інститут видає журнали англійською мовою «The Paton Welding Journal» та «Advances in Electrometallurgy», друкує монографії, довідники та іншу книжкову продукція.

«Автоматическая сварка»[ред. | ред. код]

«Автоматическая сварка» — щомісячний науково-технічний і виробничий журнал, в якому висвітлюються теоретичні питання електричного зварювання металів і сплавів найновішими методами, а також питання конструювання та експлуатації різних електрозварювальних апаратів. Видається Інститутом з 1948 року в місті Києві. Виходить російською мовою. За кордоном видається в перекладі китайською та англійською мовами («The Paton Welding Journal»). ISSN 0005-111X.

Головний редактор: Патон Борис Євгенович, академік НАН України, його заступники — Лєбедєв Володимир Костянтинович (академік НАН України) та В. Н. Ліподаєв.

Члени редакційної колегії: Ю. С. Борисов, Н. М. Воропай, В. Ф. Грабін, А. Т. Зельниченко, А. Я. Іщенко, І. В. Кривцун, С. І. Кучук-Яценко (академік НАН України), Ю. Н. Ланкін, Л. М. Лобанов (академік НАН України), А. А. Мазур, В. І. Махненко (академік НАН України), В. Ф. Мошкін, О. К. Назаренко (член-кореспондент НАН України), І. К. Походня (академік НАН України), І. Я. Рябцев, В. Ф. Хорунов, К. А. Ющенко (академік НАН України).

Адреса редакції: Інститут електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН України
11, вул. Казимира Малевича, Київ-150, 03680, Україна...

Науковий потенціал[ред. | ред. код]

У всіх організаціях, установах та підприємствах Науково-технічного комплексу «Інститут електрозварювання ім. Є. О. Патона» НАН України працює понад 3500 осіб. Науковий потенціал складають наукові співробітники, серед яких академіки ( С. І. Кучук-Яценко, Л. М. Лобанов, В. І. Махненко, Б. О. Мовчан, Б. Є. Патон, І. К. Походня, К. А. Ющенко) і члени-кореспонденти НАН України (Г. М. Григоренко, А. Я. Іщенко, О. К. Назаренко), понад 70 докторів і 200 кандидатів наук.

Головний корпус інституту знаходиться по вул. Казимира Малевича, 11. На фасаді одного з корпусів інституту (вул. Антоновича, 69) встановлено меморіальну дошку Є. О. Патону.

Галерея[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Сторінки історії інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона : [збірник] / О.А. Мазур, Л.Б. Любовна, О.К. Маковецька, В.І. Снєжко; під ред. О.А. Мазура. – Київ; Харків : ІЕЗ : ФОП Лібуркіна Л.М., 2018. – 128 с. – ISBN 966-8177-87-3.