Інститут океанографії та рибальства (Спліт)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Інститут океанографії та рибальства
Institut za oceanografiju i ribarstvo (хор.)
Будівля Інституту на західному краю Мар'ян
Будівля Інституту на західному краю Мар'ян
Будівля Інституту на західному краю Мар'ян
Основні дані
Засновано 1930
Країна  Хорватія
Адреса 21000, м. Спліт, Хорватія,
вул. Šetalište I. Meštrovića, 63[1]
Тип науково-дослідний інститут
Вебсторінка izor.hr

CMNS: Інститут океанографії та рибальства у Вікісховищі

Інститут океанографії та рибальства був заснований у Спліті (Хорватія1930 року, як перша національна науково-дослідна установа, що займається дослідженням моря. Інститут проводить дуже складні дослідження в галузі біологічної, хімічної і фізичної океанографії, седиментології, а також рибальства і марикультури.[1] Будівля інституту розташована на березі моря біля мису на південно-західній стороні пагорба Мар'ян.

Історія

[ред. | ред. код]

Як перший директор Інституту був обраний норвезький інститутський професор доктор Яльмар Брох (Hjalmar Broch). [2] Після Другої світової війни на чоло Інституту приходить доктор Тонко Шолян (Tonko Šoljan), чий мандат був відзначений великою і успішною діяльністю установи.

З початку 60-х років починається щомісячне вимірювання первинного виробництва (за C-14 методом) в прибережних і відкритих водах середньої Адріатики, які також стали першими дослідженнями такого роду в Адріатичному морі. На початку 70-х Інститут утворено філіал Біологічного інституту в Дубровнику у вигляді двох окремих лабораторій і таким чином він діяв до 2006 року, поки не був включений до Університету Дубровника.[2]

На початку 90-х Інститут дуже активно бере участь в педагогічній діяльності, що в рамках Сплітського університету організовується Морський навчальний відділ, який стає першим і єдиним такого роду у Хорватії.

Посилання

[ред. | ред. код]