Інститут євроатлантичного співробітництва

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Інститут Євро-Атлантичного співробітництва (ІЄАС) — незалежна громадська дослідницька організація (аналітичний центр), діяльність якої спрямована на євро-атлантичну інтеграцію України шляхом аналізу, вироблення рекомендацій та прогнозів у галузі міжнародних відносин в цілому та зовнішньої політики зокрема.

ІЄАС був заснований групою експертів з питань закордонних справ та міжнародної безпеки з метою ініціювання та сприяння прагненню нашої держави до євроінтеграції.

Організація є учасницею коаліції Реанімаційний пакет реформ[1].

Керівництво[ред. | ред. код]

Директор та засновник Інституту — Голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, Посол Борис Тарасюк

Виконавчий директор — Олег Гаряга

Науковий директор — Олександр Сушко

Відділи ІЄАС[ред. | ред. код]

Аналітичний відділ здійснює аналіз процесів європейської та євроатлантичної інтеграції, виробляє рекомендації та прогнози у галузі міжнародних відносин та зовнішньої політики України. Відділ розробляє та реалізує проекти у сфері зовнішніх відносин, випускає періодичну та іншу поліграфічну продукцію з євроатлантичної тематики, співпрацює з закордонними науковими, дослідницькими та іншими інституціями, розробляє та здійснює спільні програми.

Організаційний відділ забезпечує адміністрування та асистенцію роботи аналітичного відділу, займається організацією просвітницьких заходів, включаючи міжнародні та регіональні конференції, презантації, дискусії, круглі столи, брифінги, тренінги, семінари, що допомагають розумінню сутності проблем європейської та євроатлантичної інтеграції.

Місія[ред. | ред. код]

Сприяння європейській та євроатлантичній інтеграції України як передумови та гарантії демократичного розвитку країни шляхом проведення ґрунтовних досліджень та просвітницьких заходів, спрямованих на подолання викликів сталому демократичному розвитку українського суспільства.

Принципи діяльності[ред. | ред. код]

Громадянська позиція  — активна участь в суспільному процесі;

Адекватність  — Інститут діє в контексті суспільного та політичного процесу;

Публічність  — Інститут активно інформує громадськість про результати роботи, бере участь в громадських обговореннях та інших публічних заходах;

Науковість  — дотримання стандартів наукової діяльності, зокрема дослідницької неупередженості, професіоналізму, теоретичної обґрунтованості;

Інноваційність  — застосування та пропагування сучасних наукових підходів до аналізу та прогнозу публічної політики;

Міждисциплінарність  — дослідницькі програми Інституту побудовані таким чином, щоб забезпечувати пізнавальну цілісність кінцевого продукту;

Прогностичність  — коментарі та дослідження Інституту не тільки констатують факти та пояснюють їх політичне та суспільне значення, але й прогнозують подальший розвиток подій.

Часопис «ЄвроАтлантика»[ред. | ред. код]

ЄвроАтлантика — аналітико-публіцистичний продукт Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, ілюстрований журнал, що висвітлює зовнішньополітичні питання та різні аспекти міжнародного життя.

Головний редактор часопису — Віталій Довгич

Сайт Євроатлантика.info[ред. | ред. код]

Сайт Євроатлантика.info — це проект Інституту, метою якого є створення неформального співтовариства людей, зацікавлених міжнародними відносинами, українською зовнішньою політикою та просто різними аспектами життя за кордоном.

Режим доступу — https://web.archive.org/web/20100130231546/http://www.euroatlantica.info/

Головний редактор — політичний аналітик ІЄАС Володимир Горбач

Інформаційні ресурси ІЄАС[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]


  1. go. rpr.org.ua (uk). Процитовано 2018-08-15.