Інсценізація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Інсценізація або Інсценівка (лат. in — на і лат. scaena — сцена) — переробка літературного твору (прозового, поетичного) для постановки його на сцені або для радіо- чи телевистави. Інсценізація має на меті засобами драматургії передати ідейно-художній зміст твору, тут можлива і його інтерпретація.

Спочатку термін «Інсценізація» означав постановочно-декораційне рішення спектаклю, що згодом стало називатися «режисерською постановкою». Так це розумів на початку XX ст. театральний режисер Всеволод Мейєргольд. Надалі воно стало набувати двоякого значення: в ширшому сенсі — оформлення сцени і вужчому — пряме пристосування до сцени твору, написаного в оповідній формі. Вже в 1930-ті роки останнє значенння стало основним.

Інсценізація передбачає переробку твору, який призначений для читання, у для сценічної дії. При цьому не зберігається його наратив, передача авторського голосу і стилю. Сценічний твір стає дуже дуже залежним досвід автора інсценізації.

Джерела[ред.ред. код]

  • Янкова А. Г. http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pl_2013_87_25 Рецептивна реакція на роман Ф. Сологуба «Мелкий бес» на драматургічному зрізі / А. Г. Янкова // Питання літературознавства. — 2013. — Вип. 87. — С. 265—278.