Інтернет трафік

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Інтернет-трафік (англ. Traffic - «рух», «вантажообіг») — обсяг інформації, переданої через комп'ютерну мережу за певний період часу. Кількість трафіку вимірюється як в пакетах, так і в бітах, байтах і їх похідних: кілобайт (КБ), мегабайт (МБ) і т. д.

Трафік поділяється на:

  • вихідний (інформація, яка надходить в зовнішню мережу);
  • вхідний (інформація, яка надходить із зовнішнього мережі);
  • внутрішній (в межах певної мережі, найчастіше локальної);
  • зовнішній (за межами певної мережі, найчастіше - інтернет-трафік).

Програми, які здійснюють підрахунок мережевого трафіку: TMeter, BWMeter, NetWorx, DU Meter, NetTraffic, NetBalancer.

Джерела інтернет-трафіку[ред. | ред. код]

За даними доповіді аналітиків з британської компанії СіміларУеб (квітень 2015), найбільший обсяг інтернет-трафіку в світі дають прямі переходи на сайти з браузера (43,4%). За ними слідують пошукові системи з часткою 27,8%, посилання з інших ресурсів дають додаткові 21,13%. Соціальні мережі мають відносно невелику частку в 5,8%, а на частку переходів з електронної пошти і різної реклами припадає трохи більше 1%.

Мережевий трафік по країнах[ред. | ред. код]

Частка населення різних країн в генерації інтернет-трафіку істотно різниться. У рейтингу, опублікованому експертами СіміларУеб у квітні 2015 року, США (25,05%), Велика Британія (5,51%) і Російська Федерація (5,05%) є трьома найбільшими генераторами інтернет-трафіку у світі. В першу десятку також потрапили Бразилія (4,4%), Франція (3,9%), Німеччина (3,5%), Індія (3,4%), Канада (3,2%), Японія (2,6 %) і Туреччина (2,5%). Слід зазначити, що інтернет-трафік з КНР не враховувався в силу діючих обмежень на користування цілим рядом світових загальнодоступних інтернет-ресурсів.

Див. також[ред. | ред. код]