Інтерполяція методом найближчого сусіда

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Результат інтерполяції методом найближчого сусіда (сині лінії) для функції однієї змінної. Вихідні значення функції (червоні точки) задані на регулярній сітці.
Результат інтерполяції методом найближчого сусіда для випадкового набору точок (чорні крапки на малюнку) в двовимірному випадку. Кожний кольоровий багатокутник являє собою область, у якій усі точки мають одну і ту ж найближчу чорну крапку.

Інтерполяція методом найближчого сусіда (ступінчаста інтерполяція) — метод інтерполяції, при якому як проміжне значення вибирається найближче відоме значення функції. Інтерполяція методом найближчого сусіда є найпростішим методом інтерполяції. У 3D графіці реального часу часто використовується разом із mipmap.

Зв'язок з діаграмами Вороного[ред.ред. код]

Для заданої множини точок в просторі діаграмою Вороного називається розбиття простору на області такі, що для всіх точок області найближчій до них точкою із заданої множини є одна і та ж точка. Це відповідає інтерполяції методом найближчого сусіда, оскільки у всій області буде обрано одне і те ж значення інтерпольованої функції.

Див. також[ред.ред. код]


Сигма Це незавершена стаття з математики.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.