Інтерурбан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Береговий трамвай в Бельгії

Міжміський і приміський трамвай (інтерурбан) — вид рейкового транспорту, що сполучає різні міста або одне місто з його передмістями. Інтерурбани відрізняються від звичайних залізниць тим, що організація їх роботи набагато ближче до трамваю, що виражається зокрема в більш легкому рухомому складі (як правило, електричному), частих зупинках, легкій будові колії, пристрою суміщеної колії тощо. Нерідко частина маршруту, що проходить по центру міста, нічим не відрізняється від лінії звичайного міського трамваю. Проте відносно багатьох систем не можна однозначно визначити, чи слід їх вважати міжміськими трамваями або легкими залізницями.

Історія[ред. | ред. код]

Приблизно у 1880-х роках як у Європі, так і в Північній Америці почали з'являтися легкі залізничні лінії. Вони прокладалися там, де будівництво повноцінних залізниць було б невигідно. Деякі лінії спочатку використовували парову тягу, інші спочатку будувалися електрифікованими.

У середині XX століття почалося скорочення використання міжміських і приміських трамваїв, як і трамваїв взагалі. У результаті міжміські та приміські трамваї зникли майже повністю.

Наприкінці XX — початку XXI століття міжміські та приміські трамваї знову почали розвиватися, при цьому почала впроваджуватися концепція трамвай-поїзд. Її суть полягає в тому, що за містом трамваї використовують залізничні лінії спільно зі звичайними поїздами.

Приклади[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Ресурси Інтернету[ред. | ред. код]