Інтерфейс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Оболонка (англ. interface):

  1. сукупність засобів і правил, що забезпечують взаємодію пристроїв обчислювальної системи та (або) програм;
  2. сукупність описів і узгоджень про процедуру передачі управління в підпрограму та повернення у вихідну програму.

Оболонка (від англ. Interface — поверхня розділу, перегородка) — сукупність засобів, методів і правил взаємодії (управління, контролю і т. д.) між елементами системи. Цей термін використовується в багатьох галузях науки і техніки. Його значення відноситься до будь-якого сполучення взаємодіючих сутностей (як природничих, так апаратних і людино-машинних). Під оболонкою розуміють не тільки пристрої, але й правила (протокол) взаємодії цих пристроїв.

Приклади:

  • віжки — головний елемент оболонки між конем і кучером, або ж, — оболонка системи «кінь-кучер»);
  • кермо, педалі газу і гальма, ручка КПП — оболонка (управління) автомобіля або ж оболонка системи «водій-автомобіль»;
  • електричні вилка і розетка — є оболонкою енергопостачання більшості побутових приладів;
  • елементи електронного апарату (радіо, годинника і т. д.) — дисплей, набір кнопок і перемикачів для настройки, плюс правила керування ними — оболонка системи «людина-машина»;
  • клавіатура і миша — елементи оболонки в системі «користувач-ЕОМ» (у свою чергу, і самі клавіатура і миша мають власні оболонки сполучення з комп'ютером);

Залежно від контексту, поняття застосовне як до окремого елементу (оболонка елементу), так і до зв'язка елементів (оболонка сполучення елементів).
У контексті окремого елемента оболонка елемента протилежний реалізації елементу (внутрішньому устрою та функціонування). Користувачеві елемента немає потреби знати, як реалізований використовуваний елемент, щоб керувати ним, але використовуваний елемент має надати оболонка управління. Наприклад, водієві зовсім не обов'язково знати, як влаштований двигун, щоб керувати автомобілем, достатньо користуватися оболонкою автомобіля (кермом і педалями).

Оболонки в обчислювальній техніці[ред.ред. код]

Оболонки є основою взаємодії сучасних інформаційних системах. Якщо оболонка якого-небудь об'єкту (персонального комп'ютера, програми, функції) не змінюється (стабільний, стандартизований), це дає можливість модифікувати сам об'єкт, не перероблюючи його принципи взаємодії з іншими об'єктами.

В обчислювальний системі взаємодія може здійснюватися на користувацькому, програмному і апаратному рівнях. Відповідно до цього оболонки можуть існувати як:

Спосіб взаємодії фізичних пристроїв
Спосіб взаємодії віртуальних пристроїв
Спосіб взаємодії людина-машина

Оболонка в Бізнес-симуляціях[ред.ред. код]

Оболонка в бізнес-симуляціях надає можливість користувачу легко та швидко приймати рішення щодо свого віртуального підприємства. Така легкість керування досягається за допомогою поєднання багатьох зрозумілих вкладок та кнопок. Як і оболонка в обчислювальній техніці, в бізнес-симуляціях основною метою оболонки є взаємодія між користувачем та програмою. Проте, в бізнес-симуляціях оболонка можлива лише як спосіб взаємодії віртуальних пристроїв.

Див. також[ред.ред. код]