Нехай — густина розподілу для даної статистичної моделі . Тоді якщо визначена функція:
,
де — логарифмічна функція правдоподібності, а — математичне сподівання за заданого , то вона називається інформацією за Фішером для даної статистичної моделі при незалежних випробуваннях.
Для регулярних моделей: (У цьому і полягає означення регулярності).
На разі, виписана величина дорівнює її дисперсії, позаяк математичне сподівання функції внеску вибірки рівне нулю,.
Кількістю інформації за Фішером, що міститься в одному спостереженні, називають:
.
Для регулярних моделей всі рівні між собою.
Якщо вибірка складається з одного елементу, то інформація за Фішером записується так:
.
З умови регулярності, а також з того, що у разі незалежності випадкових величин дисперсія суми дорівнює сумі дисперсій, випливає, що для незалежних випробувань .
З вказаної вище властивості дисперсій виходить, що у разі незалежності випадкових величин (що розглядаються в одній статистичній моделі) інформація за Фішером їхньої суми дорівнює сумі інформацій за Фішером кожної з них.
Позначимо інформацію за Фішером для випадкової величини через . Якщо — статистика, для якої визначена інформація за Фішером, то .
В іншому мовному розділі є повніша стаття Fisher information(англ.). Ви можете допомогти, розширивши поточну статтю за допомогою перекладу з англійської.
Перекладач повинен розуміти, що відповідальність за кінцевий вміст статті у Вікіпедії несе саме автор редагувань. Онлайн-переклад надається лише як корисний інструмент перегляду вмісту зрозумілою мовою. Не використовуйте невичитаний і невідкоригований машинний переклад у статтях української Вікіпедії!
Машинний переклад Google є корисною відправною точкою для перекладу, але перекладачам необхідно виправляти помилки та підтверджувати точність перекладу, а не просто скопіювати машинний переклад до української Вікіпедії.
Не перекладайте текст, який видається недостовірним або неякісним. Якщо можливо, перевірте текст за посиланнями, поданими в іншомовній статті.