Інша (роман)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Another
Another (novel) Cover.jpg
Обкладинка роману Another
アナザー
Інша
Жанр жахи, містика
Ранобе
Автор Юкіто Аяцудзі
Видавець Kadokawa Shoten
Період випуску 29 жовтня 2009 — дотепер
Манґа
Автор Юкіто Аяцудзі
Ілюстратор Хіро Кієхара
Видавець Kadokawa Shoten
Журнал Young Ace
Період випуску березень 2010 — січень 2012
Кількість томів 4+1 (0-й том)
Телевізійний аніме-серіал
Режисер Цутому Мидзусіма
Студія P.A. Works
Період показу 10 січня 2012 — 27 березня 2012
Кількість серій 12+1 (OVA)
Аніме-фільм
Режисер Такесі Фурусава
Сценарист Сатіко Танака
Студія Kadokawa Pictures
Дата виходу 4 серпня 2012

Another (яп. アナザー анадза:, Інша) — роман Юкіто Аяцудзі, що вийшов 29 жовтня 2009 року, та його однойменні манґа- та аніме-адаптації.

Сюжет[ред. | ред. код]

В 1972 році, за 26 років до основних подій роману, в результаті нещасного випадку загинув Місакі Йоміяма, учень 3-3 класу середньої школи міста Йоміяма. Він був зразковим учнем, їм захоплювались вчителі та учні. Тому його смерть стала несподіванкою для інших. Клас почав вдавати, що Місакі живий і разом з ними. А директор навіть примудрився залишити місце для Місакі на випускній церемонії. І врешті Місакі раптом справді з'явився — на випускному фото того самого класу, який так не хотів визнавати смерть однокласника. В наступні роки нові учні класу 3-3 та їхні родичі стали щомісяця таємничо помирати від прокляття, що прийшло через те, що люди призвали в клас того, хто вже не існує. Перепробувавши різні засоби, учні та вчителі знайшли зворотну магію: для запобігання смертей необхідно було ігнорувати одного з живих учнів, неначе саме його не існує, тим самим як би звільняючи місце в класі для мерця.

15-річний Коїті Сакакібара приїжджає в місто Йоміяма до бабусі з дідусем і тітки Рейко, так як його батько був відправлений на роботу до Індії. В середній школі Йоміями Коічі потрапляє до класу 3-3, який з самого початку здається дивним. Клас здається сильно ізольованим від всіх інших. Головний герой помічає однокласницю з пов'язкою на оці, Meй Місакі, яку всі ігнорують і роблять вигляд, що її не існує. Коїті, нічого не знаючи про прокляття класу, спілкується з Мей, результатом чого став початок низки смертей. Клас вирішує зробити Сакакібару другим «невидимим», проте це не зупиняє прокляття. Тоді учні класу перестають ігнорувати Мей і Коїті, розповідаючи останньому всю правду про прокляття. Тепер вони починають шукати спосіб зупинити смертельні події.

Персонажі[ред. | ред. код]

Головні персонажі[ред. | ред. код]

Коїті Сакакібара (яп. 榊原 恒一 Сакакібара Ко:їті)
Сейю: Ацусі Абе

15-річний хлопець. Переведений в клас 3-3 середньої школи Йоміями з Токіо в 1998 році, але перед початком навчання був госпіталізований через пневмоторакс. Живе з бабусею, дідусем і тіткою Рейко в Йоміямі, так як його батько відправлений на роботу до Індії.

Мей Місакі (яп. 見崎 鳴 Місакі Мей)
Сейю: Нацумі Такаморі

Учениця класу 3-3. На лівому оці носить пов'язку, під якою штучне, лялькове око. Завдяки йому дівчина може бачити особливий «колір смерті», видний у тих, хто вже помер або скоро помре.

Рейко Мікамі (яп. 三神 怜子 Мікамі Рейко)
Сейю: Наоко Сакакібара

Тітка Коїти з боку матері і замісник класного керівника класу 3-3. Допомагає Коїті та іншим учням знайти спосіб подолати прокляття. В кінці історії стає зрозуміло, що вона і була мерцем. Вбита в 1996 році.

Другорядні персонажі[ред. | ред. код]

Ріцуко Сакакібара — матір Коїті. 15 років тому, а точніше 1983 року, переїхала в Йоміяму, щоб народити Коїті, і померла, так як в цей рік її молодша сестра Рейко вчилась у класі 3-3. Ученицею цього класу Ріцуко була в 1972 році. Вона було однокласницею Місаки Йоміями.

Йосуке Сакакібара -батько Коїті. Вчитель. Зараз працює в Індії по програмі обміну досвіду. Він регулярно дзвонить своєму синові, щоб поговорити і поскаржитися на спеку.

Таміе (яп. 民 江 Таміе) — бабуся Коїті по лінії матері.

Рьохей (яп. 亮 平 Ре: хей) — дідусь Коїті по лінії матері.

Юкійо Місакі (яп. 見 崎 ユ キ ヨ Місакі Юкійо) — художниця. Працює під псевдонімом «Кирика» (яп. 霧 果). Спеціалізується на виготовленні ляльок; має власний маленький магазин-салон «Йомі в сутінках». Хоча Мей кличе її матір'ю, насправді Кирика доводиться їй тіткою; її власна дитина народився мертвим. За словами Мей, хоч вони і живуть разом, але поводяться один з одним, як чужі. Проте, Кирика по-своєму піклується про Мей і турбується за неї.

Сейю: Хітомі Харада

Місакі Фудзіока (яп. 藤 岡 未 咲 Фудзіока Місакі) — сестра-близнюк Мей Місакі. Вона виросла в малозабезпеченій сім'ї, була веселою і товариською. Коли Мей і Мисак дізналися, що вони — рідні сестри, то стали зустрічатися і дуже подружилися. Однак незабаром Мисак померла в квітні 1998 року від раку. Перед смертю тягнулася за телефоном, щоб зателефонувати Мей. Саме вона була першою жертвою. Померла до того, як в клас прийшов Коїті (це свідчило про те, що на той час в класі вже був зайвий). Але про смерть Мисак Фудзіока (а також про те, що вона і Мей — близнюки) не знав ніхто з класу, і тому про початок лиха дізналися тільки після смерті Сакурагі.

Сейю: Хіромі Іґарасі

Міцуо Фудзіока (яп. 藤 岡 ミ ツ ヨ Фудзіока Міцуо) — сестра-близнюк Юкійо, рідна мати Мей Місакі. Коли сестри вийшли заміж, то вона народила близнюків, а дитина Юкіё помер, через що вона мало не збожеволіла. На втіху, Міцуо віддала їй одну зі своїх дочок — Мей (за припущенням Мей, її віддали через імені, тому що якби віддали сестру, то сестра була б Місакі Місакі).

Середня школа міста Йоміяма

Ідзумі Акадзава (яп. 赤 沢 泉 美 Акадзава Ідзумі) — відповідальна за безпеку (контрзаходи) в класі 3-3. Сувора, навіть сувора, ніколи не посміхається. Є членом драмгуртка з Аяно і Огура. Таємно закохана в Коїті Сакакибара. Вважає Мей Мисак мертвою, після розповіді Такако Сугіура, про те, як вона вчилася в молодшій школі з дівчинкою, дуже схожу на Мей і яку всі звали Мисак, і пов'язки у неї тоді не було [2] У 11-й серії, побачивши мертву Такако, Акадзава порахувала, що її подругу вбила Мей Мисак, і після цього вона намагається вбити останню. У 12-й серії Акадзава вмирає від осколків скла при вибуху. Ще у Ідзумі був двоюрідний брат Кадзума Акадзава, який наклав на себе руки. Незадовго до загибелі вона згадує, що бачила Коїті півтора року тому, коли той приїжджав в Йоміяму на похорон своєї тітки.

Сейю: Мадока Йонедзава

Наоя Тесіґавара (яп. 勅使 河 原 直 哉 Тесіґавара Наоя) — однокласник Коїті. Веселий і безтурботний хлопець, спортсмен. Після прослуховування касети, залишеної Кацумі Мацунаґа, зазіхає на Томохіко Кадзія, вважаючи його поведінку підозрілим і прийнявши його за мерця. Любить жартувати над Мей і Коїті на романтичну тему. Прізвисько «ТЕСІ», яке багатьом полюбилося, дала йому Ая Аяно. Закоханий в Ідзумі. Друг дитинства Томохіко, кращий друг Юі; був першим, хто заговорив з Коїті.

Сейю: Томоаки Маено

Юя Мотідзукі (яп. 望月 優 矢 Мотідзукі Ю: я) — однокласник Коїті, художник. Ходив в художній гурток разом з Мей Мисак. У 11-12 серіях допомагав пораненому Наое врятуватися від оскаженілої Кейко Нумата (бабусі Такабаясі). Невеликого зросту, виглядає дещо жіночно.

Сейю: Кадзутомі Ямамото

Юкарі Сакураґі (яп. 桜 木 ゆ か り Сакураґі Юкарі) — одна з класу делегатів, староста класу 3-3. Скромна і тиха дівчина. Помирає, оступившись на сходах і наткнувшись на вістрі парасольки. Її мати, Міеко Сакураґі, в той же самий день загинула в автокатастрофі.

Сейю: Ай Нонака

Томохіко Кадзія (яп. 風 見 智 彦 Кадзія Томохіко) — однокласник Коїті, спільно з Юкари Сакурагі був старостою класу. Друг дитинства Наоі Тесігавари. Був зіштовхнуть Наоей з балкона, але вижив. Після прослуховування касети зійшов з розуму і почав вбивати однокласників. Помер від удару по голові, який завдала Ідзумі Акадзава [4].

Сейю: Міцухіро Ітіки

Такако Суґіура (яп. 杉 浦 多 佳 子 Суґіура Такако) — однокласниця Коїті. Входить в групу «контрзаходів». Після подій в восьмий серії божеволіє і намагається вбити Мей, вважаючи її мертвою, так як по її спогадами вчилася з нею в молодшій школі в різних класах і чула як ту дівчинку звали Мисак, і пов'язки на оці у неї тоді не було (на Насправді ж то була Мисак Фудзіока, сестра-близнюк Мей). Випадково повісилася на проводах в 11-й серії, намагаючись вбити Мей.

Сейю: Місато Фукуен

Ікуо Такабаясі (яп. 高 林 郁 夫 Такабаясі Ікуо) — однокласник Коїті, з народження страждає пороком серця. Коли вирішується розповісти все Коїті, не встигає відповісти навіть на перше питання і вмирає від серцевого нападу. Його бабуся і дідусь були власниками готелю, в яку поселився клас під час екскурсії; бабуся не перенесла смерті онука і зійшла з розуму. Вчинивши в готелі пожежа, вона вбиває свого чоловіка, після чого намагається вбити Юю Мотідзукі і Наою Тесігавару.

Сейю: Сьо Такано

Саюрі Какінума (яп. 柿沼 小百合 Какінума Саюрі) — однокласниця Коїті. Тиха, сором'язлива і не товариська дівчина, її майже не видно за час сюжету. Любить читати книги. Заплітає волосся в дві коси. У 12 серії на неї впала люстра, але Саюри залишилася жива.

Сейю: Йосіно Нандзьо

Юмі Оґура (яп. 小 椋 由 美 Оґура Юмі) — однокласниця Коїті. Складалася в театральному гуртку. Її брат, Ацуси Огура, намагаючись сховатися від лиха, замкнувся вдома, але загинув, коли величезна машина врізалася в їх будинок. Послухавши касету, Огура збожеволіла і хотіла помститися за брата, убивши Мей Мисак. Померла, послизнувшись, впавши з підвіконня і звернувши шию.

Сейю: Іорі Номідзу

Тацудзо Тібікі (яп. 千 曳 辰 治 Тібікі Тацудзо) — бібліотекар, був класним керівником класу 3-3 в 1972 році, саме в той рік, коли прокляття проявилося в перший раз. Також був учителем Ріцуко Миками і Мисак YOміями. Керівник драмгуртка. Пізніше повернувся на посаду класного керівника.

Сейю: Хіроакі Хірата

Сьодзо Кубодера (яп. 久保 寺 紹 二 Кубодера Се:дзі) — класний керівник класу 3-3. Неодружений. Жив із важко хворою матір'ю. Збожеволів через біди класу 3-3 і постійного догляду за матір'ю, убивши її, а після наклав на себе руки на очах у своїх учнів. Перед цим сказав Тібікі, що втомився і залишає все на останнього.

Сейю: Кодзі Міто

Ая Аяно (яп. 綾 野 彩 Аяно Ая) — однокласниця Коїті. Весела, мила і товариська дівчина; разом з Ідзумі ходить в драмгурток. У 4-ої серії Коїті врятував їй життя: коли з вантажівки впало віконне скло, він встиг відштовхнути її в сторону. Пізніше, однак, вона все ж загинула з батьками в автокатастрофі (в 9 серії).

Сейю: Мана Хірата

Кеко Канеко (яп. 金 木 杏子 Канеко Ке:ко) — однокласниця Коїті. Вона здається серйозним, розумним і товариською людиною, дружить з Акі Мацуї. Була вбита Кадзия в 12 серії

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]