Інґвар Високий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Інґвар Високий
Народивсяневідомо
Померблизько 620
Естланд
·загибель у битві
Національністьсвей
Діяльністькороль
Титулконунг
ПосадаКороль Швеції[d]
Термін615-620 роки
ПопередникСьйольве
НаступникАнунд I Першопоселенець
Конфесіяпоганство
РідІнґлінґи
БатькоЙостен
Діти3 сина

Інґвар Високий (Yngvar Harra; ? — близько 620) — конунг Світьода у 615620 роках. Важливим джерелом з його життя є «Сага про Інґлінґів».

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив з династії Інґлінґів. Син конунга Йостена. Про місце та дату народження нічого невідомо. Став панувати у Світьойді (східний Свеаланд) зі столицею у Старій Уппсалі після повалення Сьйольве близько 615 року. Інґвар відновив владу Інґлінґів у Світьоді.

Спочатку він з'ясував стосунки з данами, які постійно нападали на землі Інґлінґів. Уклавши мир з датчанами, він став здійснювати походи до Східної Балтики, насамперед до області естів. Під час одного з походів ести зібрали величезне військо й напали на свеїв у місці Стейні. Чисельна перевага естів була така велика, що свеї були змушені відступити, а конунга Інґвара було вбито. Його поховали в кургані на естонському узбережжі в Адальсюслі (неподалік від Балтійського моря). Відповідно до «Історії Норвегії», це місце розташовано на острові Сааремаа (свеї називали його Ейсисла).

Влада у Світьойді перейшла до сина загиблого Анунда.

Родина

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Snorre Sturlasson (1991). Nordiska kungasagor. 1, Från Ynglingasagan till Olav Tryggvasons saga. Stockholm: Fabel. sid. 56-58
  • Ekrem, Inger (editor), Lars Boje Mortensen (editor) and Peter Fisher (translator) (2003). Historia Norwegie. Museum Tusculanum Press. ISBN 87-7289-813-5, p. 79.
  • Birger Nerman: Sveriges första storhedstid. Stockholm 1942, S. 13