Інґе III Бардссон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Інґе III Бардссон
давньоскан. Ingi Bárðarson
Народився 1185
Помер 23 квітня 1217
Нідарос[d], Норвегія
Поховання Нідароський собор
Країна Норвегія
Діяльність монарх
Посада монархія Норвегіїd
Конфесія християнство
Рід Gille dynastyd
Батько Bård Guttormssond
Мати Cecilia Sigurdsdatterd
Брати, сестри Ingeborg Bårdsdatter av Reind, Скуле Бардсон і Haakon the Crazyd
У шлюбі з Gyrithd
Діти Guttorm Ingessond[1]
Печатка короля Інґе II

Інґе III Бардссон (давньоскан. Ingi Bárðarson, норв. Inge Bårdsson; нар. 1185 — пом. 1217) — король Норвегії з 1204 до 1217 року. Часто його також називають Інґе II з огляду на невизнання біркебейнерами іншого Інґе Маґнуссона, який був представником баглерів.

Життєпис[ред. | ред. код]

Син Барда Ґуттормсона, норвезького лендрмана, та Цецилії, дочки Сверріра I, короля Норвегії. Після смерті королів Гокона III та Ґутторма I стало питання щодо спадкоємця трону. На нього претендували два зведені брати, сини Цецилії, дочки Сверріра I — ярл Гокон та Інґе. При підтримці архієпископа Еріка Іварсона та значної частини селян новим королем у нідаросі було оголошено Інге.

Із самого початку він протистояв іншому короля Ерлінгу I, а згодом Пилипу I, лідерам баглерів, які оволоділи південною та західною частинами Норвегії. У володінні Інґе III була північна частина з м. Нідарос. У ході війни 1204—1207 року східна Норвегія з містом берген багато разів переходила з рук у руки. Врешті-решт при посередництві Торі, архієпископа, та Ніколаса, єпископа Осло восени 1207 року було укладено у Квітсої мир між Інґе III, його зведеним братом ярлом Гоконом та Пилипом I, очільником баглерів. Останні визнавали Інґе III королем, навзаєм отримали частки країни. Втім цей договір практично не виконувався — Пилип I продовжував титулювати себе королев та використовувати королівську печатку, а ярл Гокон намагався скинути короля Інґе III. У 1214 році останній придушив велике повстання проти своєї влади. У цьому ж році помер ярл Гокон, а король приєднав його володіння до своїх.

У 1217 році Інґе III захворів та 23 квітня помер у Нідаросі, призначивши своїми спадкоємцями брата Скуле та небожа Гокона.

Родина[ред. | ред. код]

  • Позашлюбний син Ґутторм (1206 — д/н)

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Byron J. Nordstrom Dictionary of Scandinavian History, Londres 1986 ISBN 0-313-22887-6 p. 290-291.