Інґрід Раґнвальдсдоттір

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Інґрід Раґнвальдсдоттір
Народиласяне раніше 1100 і не пізніше 1110
Померлане раніше 1161
КраїнаНорвегія
Титулкоролева-консорт
РідСтенкілі
БатькоRagvald Ingessond
У шлюбі зГаральд IV, Henrik Skadelård, Ottar Birtingd і Arne Ivarrson 'Kongsmaag', Lord of Stodreimd
ДітиІнге I, Магнус II Хенріксен, Orm Ivarssond, Nicholas Arnessond, Maria (?)d[1], Margaret Haraldsdatterd[1], Margret Arnadottir av Stodreimd[2], Knud Henrikssond, Ragnvald Henrikssond і Buris Henriksend

Інґрід Раґнвальдсдоттір (швед. Ingrid Ragnvaldsdotter, давньо-сканд. Ingiríðr Rögnvaldsdóttir) — шведська принцеса з династії Стенкілі, онука короля Швеції Інґе Старшого, дружина короля Норвегії Гаральда IV Ґіллі, мати короля Швеції Маґнуса Генріксена і короля Норвегії Інґе Горбаня.

Біографія

[ред. | ред. код]

Інґрід була дочкою Раґнвальда, єдиного сина шведського короля Інґе Старшого, який помер, ймовірно, ще за життя батька[3].

Тітка Інґрід, Марґарет Фредкулла, організувала її весілля з племінником свого чоловіка, данського короля Нільса, Генріком Скаделором. Незважаючи на народження кількох синів шлюб виявився нещасливим. Інґрід намагалася втекти від чоловіка разом з коханцем, але була спіймана. У причетності до втечі Генрік звинуватив свого кузена Кнуда Лаварда, сина короля Еріка I. В 1131 році Генрік Скаделор став співучасником вбивства Кнуда Лаварда. Цей злочин призвів до повстання проти короля Нільса, яке очолив єдинокровний брат Кнуда Ерік Пам'ятний. У червні 1134 року відбулася вирішальна битва, в якій Ерік Емуне розбив війська Маґнуса Сильного, сина короля Нільса. Маґнус та Генрік Скаделор загинули.

Овдовілу Інґрід взяв у дружини союзник Еріка Пам'ятного норвезький король Гаральд Ґіллі. В 1135 році у них народився син Інґе. Водночас Гаральд Ґіллі жив з жінкою на ім'я Тора Ґуттормсдоттір. У грудні 1136 року король під час ночівлі у Тори, був убитий своїм суперником в боротьбі за владу Сіґурдом Слембе. Новими королями були проголошені немовля Інґе, син Інґрід та її трирічний брат Сіґурд, син Тори.

Третім чоловіком Інґрід став Арне Іварссон з Стодрейма, названий у сазі «вітчимом конунґа» Інґе. Крім того в Інґрід був позашлюбний син від якогось Івара Прута. Як мати короля Інґе Інґрід брала активну участь в його боротьбі за владу з численними суперниками. Згодом старший син Інґрід від Генріка Скаделора, Маґнус, на короткий час зумів стати королем Швеції. Однак у лютому 1161 року Інґе і Маґнус, один в Норвегії, інший в Швеції, були вбиті. Про подальшу долю Інґрід нічого не відомо.

Шлюби і діти

[ред. | ред. код]
 1. Генрік Скаделор (пом. 1134), онук данського короля Свена II. Діти:
  1. Маґнус (пом. 1161), король Швеції (1160—1161)
  2. Раґнвальд (пом. 1161)
  3. Кнуд (пом. 1162)
  4. Буріс (пом. 1167), ярл в Ютландії
  5. Йохан (пом. 1161)
 2. Гаральд IV Ґіллі (пом. 1136), король Норвегії (1130—1136). Син:
  1. Інґе Горбун (1135—1161), король Норвегії (1136—1161)
 3. Арне Іварссон із Стодрейма. Діти:
  1. Інґе
  2. Ніколас (пом. 1225), єпископ Осло
  3. Філіпп
  4. Марґарита, мати Філіппа Сімонссона

Від зв'язку з Іваром Прутом — син Орм Іварссон.

Примітки

[ред. | ред. код]
 1. а б Lundy D. R. The Peerage
 2. Pas L. v. Genealogics.org — 2003.
 3. Існує альтернативна версія, яка ототожнює Раґнвальда Інґессона з королем Раґнвальдом Дурним

Посилання

[ред. | ред. код]