Йосиф Солтан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Йосиф Солтан
Jazep Sołtan. Язэп Солтан (1890).jpg
Митрополит Йосиф Солтан
1507 — 1522-й Митрополит Київський, Галицький і всієї Русі
1507  — 1522
Церква: Константинопольська православна церква
Попередник: Іона II
Наступник: Йосиф Русин
 
Народження: 1450
Смерть: 1522(1522)
Київ

Йо́сиф II Солта́н (? — 1521) — митрополит Київський, Галицький і всієї Руси.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив із відомої знатної боярської шляхетської родини Солтанів.

1502 року його мали призначити єпископом Смоленським. Під час облоги Смоленська московськими військами майбутній святитель продемонстрував свою відданість королю Олександру Ягелончику, за що одержав в нагороду три маєтки, які подарував Супрасльському монастирю.

У сан митрополита був возведений наприкінці 1507 року або в січні 1508 року. На початку 1509 року патріарх Пахомій благословив його на управління митрополією. У вересні того ж року він підписував грамоти: «волею Божою, Іосиф, архієпископ, митрополит Київський, Галицький і всієї Русі».

Митрополит Йосиф (Солтан) був одним із найдостойніших архіпастирів. Свою діяльність на митрополичому престолі він ознаменував скликанням церковного собору у Вільні (Вільно). Собор відкрився 25 грудня, тобто на Різдво Христове 1509 року, й прийняв декілька найважливіших рішень, які мали велике значення для Церкви.

1514 року митрополит Йосиф скликав новий собор у Вільні, на якому обговорювалося питання про встановлення свята на честь преп. Єлисея Лаврішевського. Було вирішено святкувати його пам'ять 23 жовтня. Про інші ухвали невідомо.

Митрополит Йосиф Солтан помер наприкінці 1521 року, залишивши про себе пам'ять як про видатного святителя Православної Церкви у Великому князівстві Литовському загалом, та в Україні зокрема.

Джерела та література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Попередник: Митрополит Київський, Галицький та всієї Руси
15081521
Наступник:
Іона ІІ Йосиф III Русин