Іраклон (візантійський імператор)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Іраклон
Constantinus Heraclius
Іраклон
Іраклій і його сини Костянтин III і Іраклон на Солідусі.
Імператор
Початок правління: лютий 641
Кінець правління: вересень 641

Попередник: Костянтин III
Наступник: Констант II

Дата народження: 626(0626)
Місце народження: Константинополь
Країна: Східної Римської імперії
Дата смерті: 641(0641)
Місце смерті: Родос
Батько: Іраклій
Мати: Мартина


Іраклон (лат. Constantinus Heraclius, грец. Ἡρακλεωνάς) — (* 626 р. — † 641 р.) — імператор Візантії з лютого по вересень 641 року.

Іраклон був сином візантійського імператора Іраклія та його другої дружини — Мартини. Мартина завдяки тиску на чоловіка, змусила його відмовити своєму старшому сину Костянтину III, як наступнику трона, яким він був із 632 року. 4 липня 638 року 12 річного Іракліона називають співімператором. Однак вже 11 лютого 641 імператор Іраклій помирає. І вже тоді вдова Мартина стає регенткою імперії при своєму малолітньому імператорі, хоча і змушена ділити правління із Костянтином III. Однак не довго. 25 травня 641 і він помирає. Містом ходять чутки про причетність Мартини до смерті Констянтина.

Перед смертю Костянтин III призначив свого 11 річного сина Гераклея на співімператора, якого восени 641 року і коронували на нового імператора Константа II.

14 вересня 641 року «народ» повстає проти Мартини і вривається в імператорський палац. Очевидно за «народом» стояли впливові сеноторські партії. Їй відрізують язика, а Іраклону носа, та засилають обох на Родос. Від отриманих ран Іраклон незабаром помирає.

Констант II стає імператором Візантії.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

R. Scott Moore:Біографія Іраклон у De Imperatoribus Romanis [Архівовано 25 липня 2019 у Wayback Machine.](англ.)