Іррумація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Іррумація з проникненням

Іррума́ція (лат. irrumare — смоктати, засмоктувати, «надавати статеве задоволення за допомогою подразнення ротом»[1]) — одна з форм здійснення проникаючого статевого акту, яка полягає у виконанні активних поштовхових рухів статевим членом в ротову порожнину і глотку партнера[2]. Ця форма зносин також може виконуватися без проникнення, шляхом вчинення активних поштовхових рухів статевого члена між ніг партнера, між верхніми частинами його стегон (відомо як межбедерні зносини) або між животами двох партнерів.

Етимологія[ред. | ред. код]

У латинській мові irrumare означає «смоктати/засмоктувати» або «надавати статеве задоволення за допомогою подразнення ротом»[1].

Різновиди[ред. | ред. код]

Відомо про іррумацію, практиковану двома типами: без проникнення і з проникненням.

Без проникнення[ред. | ред. код]

Іррумація першого типу полягає в стимуляції статевого члена шляхом виконання ним активних поштовхових рухів між ніг або (верхньої частини) стегон приймаючого партнера або між животами двох партнерів. Для цих цілей може використовуватися змазування. Для опису такої форми стимуляції застосовують термін «мастурбація», але не власними руками. Як і інші форми сексу без проникнення, цей тип іррумаціі відомий як зовнішні або як сухі зносини, це методика безпечного сексу.

Іррумація такого типу — історична (тобто з часів римлян), і зазвичай виконується між чоловіками і, отже, може сприймаєтися як гомосексуальна дія.

Застосовують близько 20 англійських та латинських термінів для опису іррумаціі шляхом активних поштовхових рухів статевого члена між верхніми частинами стегон партнера: англійський метод, коледж-стиль, коледж-секс, Принстонське тертя (також використовується для трота), гарвардський стиль, міжніжжя, зносини між гомілками, межбедренное зносини, зносини перед входом (coitus ante portas), коїтус між стегон (coitus inter femora) і т. д.

Принстонське тертя — це подібність мастурбації, але між змазаними стегнами іншого чоловіка. Його виконують чотирма різними способами:

 • З приймаючим партнером, стоячи вертикально вгору або нахилившись
 • З приймаючим партнером, що сидить на колінах активного партнера
 • З партнером, що лежить на ліжку чи ще десь, і ногами, піднятими в повітря
 • У педерастії — через задній прохід приймаючого партнера, тримаючи його за кісточки догори ногами[3]

З проникненням[ред. | ред. код]

Іррумація другого типу — з проникненням при занятті оральним сексом. Тут вона виконується шляхом активних поштовхових рухів статевого члена в ротову порожнину і глотку партнера. Мовою жаргону, така дія називається «секс в обличчя» (face fucking), «секс у глотку» (throat fucking) і «секс у череп» (skull fucking). Оральна іррумація нагадує Teabagging[4].

Так само як при фелляції, оральну іррумацію і Teabagging виконують при управлінні оргазмом у чоловіка і досягнення нею сім'явипорскування. Це може застосовуватися як підготовка до вагінальної або анальної форм зносин. Однак, якщо порівнювати з менш агресивною фелляцією, приймаючий партнер може відчувати певні труднощі при активному введенні ерегованого статевого члена в ротову порожнину і глотку. Зокрема, почуття насильства, виникнення неприємних рефлексів, вдихання слини, поява блювотних рухів, утруднення дихання і т. д. Запропоновано способи подолання таких труднощів для приймаючого партнера:

 • Застосування так званого стопора, у вигляді розташування кисті руки навколо нижньої частини тіла статевого члена, що дозволяє контролювати глибину його проникнення в глотку,
 • Активний партнер при вчиненні фрикцій робить перерви для відновлення дихання у приймаючого партнера,
 • Приймаючий партнер за допомогою зубної щітки заздалегідь привчає свою глотку протистояти блювотним рухам[5][6][7].

Оральна іррумація може виконуватися в різних положеннях: приймаючий партнер лежить спиною на ліжку з головою, що звисає через край, або приймаючий партнер знаходиться на колінах перед активним партнером. Під час оральних зносини фелляція та іррумація можуть заміняти один одного. І дійсно, в сучасній Англії відмінність між фелляцією та іррумацією зникло, тому що фелляція, часом, може приймати форму іррумаціі. Останній термін зникає з широкого застосування[8].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б irrumatio. — Dictionary of sexual terms (англ.)
 2. The Cradle of Erotica, by Allen Edwardes, Robert E. L. Masters, Julian Press, New York, 1963
 3. coitus ante portas. — Dictionary of sexual terms (англ.)
 4. The Bedside Orgasm Book: 365 Days of Sexual Ecstasy, Cynthia W. Gentry, 2004. Page 293. ISBN 1-59233-101-7. (англ.)
 5. fellatio. — Dictionary of sexual terms (англ.)
 6. net.net - One of the Internet's premiere addresses Архівовано 26 квітень 2015 у Wayback Machine. (англ.)
 7. http://www.ifacefuck.com/positions Архівовано 26 липень 2010 у Wayback Machine. (англ.)
 8. http://uts.cc.utexas.edu/~rjensen/freelance/justprudes.htm Архівовано 28 червень 2009 у Wayback Machine. (англ.)