Іслам в Австрії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Іслам в Австрії - друга за чисельністю релігія після християнства.

Більшість мусульман прибули до Австрії в 1960-х роках як трудові мігранти з Туреччини та Боснії та Герцеговини. Також є громади арабські та афганські.

Релігійне життя відбувається в мечетях, що відносяться до організацій, що представляють турецьких, боснійських і арабських мусульман. У числі турецьких організацій, «Федерація турецько-ісламського об'єднання» регулюється Управлінням у справах релігій, в той час як інші організації, такі як «Сулейманія» і «Національне Думка», можна вважати як гілки загальноєвропейської організації з центром у Німеччині.

Історія

[ред. | ред. код]

Історик Смаїл Балич зазначає, що перші свідчення про мусульман Австрії сягають кочових племен з Азії, які увійшли до регіону в 895 році.

Після завоювання Османською імперією наприкінці XV століття більшість мусульман переселилося на територію Імперії Габсбургів. Мусульмани були вислані після того, як імперія Габсбургів знову взяла під контроль область в кінці 17 століття, але мало кому було дозволено залишитися після підписання Пассаровіцького договору 1718 року.

Найбільша кількість мусульман потрапила під австрійський контроль після австро-угорської окупації Боснії та Герцеговини в 1878 році.

Ісламський центр Відня

Суттєва мусульманська імміграція до Австрії почалася в 60-х роках, коли в країну переїхали мігранти з Югославії та Туреччини.  Islamische Glaubensgemeinschaft в Österreich (Спільнота віруючих мусульман в Австрії) була створена положеннями Islamgesetz в 1979 році. Багато біженців з Югославії переїхали протягом 90-х років.

Демографічні

[ред. | ред. код]

Більшість мусульман Австрії є громадянами Австрії. Найбільш поширені іноземні громадянства серед мусульман Австрії - турецькі (21,2%), боснійські (10,1%), косоварські (6,7%), чорногорські (6,7%) та сербські (6,7%).

Національний склад

Більшість австрійських мусульман мають турецьке або балканське походження.

Національність Чисельність Примітки
турки 570 000
боснійці 85 200
афганці 31 000
курди 26 700
чеченці 25 000
іранці 12 452
араби 12 100
пакистанці 8 490
серби 3 045

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]