Іспанська Ост-Індія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Іспанська Ост-Індія
ПрапорГерб
Дата створення / заснування 1565
Континент Океанія
Країна  Іспанія
Столиця Маніла
Адміністративна одиниця Генерал-капітанство Філіппіни
Валюта філіппінський песо
Замінений на Військовий уряд США на Філіппінських островах і Німецька Нова Гвінея
Час/дата припинення існування 1898
Мапа розташування
CMNS: Іспанська Ост-Індія у Вікісховищі

Іспанська Ост-Індія (ісп. Indias Orientales Españolas) — термін, який використовується для позначення іспанських колоній в азійсько-тихоокеанському регіоні. З 1565 по 1821 роки вони були частиною віце-королівства Нова Іспанія і управлялися з Мехіко; після того, як Мексика здобула незалежність, ними почали керувати безпосередньо з Мадрида. В результаті іспансько-американської війни 1898 року більшість тихоокеанських островів, які належали Іспанії, перейшли під контроль США, решта островів були продані Німеччині за умовами німецько-іспанського договору 1899 року.

Король Іспанії традиційно називав себе «королем східних і західних Індій» (ісп. Rey de las Indias orientales y occidentales).

Управління колоніями[ред. | ред. код]

Королівським декретом від 5 травня 1583 року для управління Іспанською Ост-Індією в Манілі була заснована Аудіенсія (ісп. Audiencia y Chancillería Real de Manila en las Filipinas) і введений пост генерал-губернатора Філіппін. В адміністративному плані вони входили до віце-королівства Нова Іспанія, і тому всі їх листування з Мадридом проходили через Мехіко.

До Іспанської Ост-Індії входили наступні території:

Посилання[ред. | ред. код]

  • Mojarra Romero, Jorge. Crónicas de las Indias Orientales: Orígenes de la literatura hispanofilipina. PhD diss., Universidad de Salamanca. Enero 2016. (link)