Іспанці в Україні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Іспанці в Україні – національна меншина в Україні.

Перепис 1897 року[ред. | ред. код]

Перепис населення Російської імперії 1897 р. зафіксував незначну кількість іспанців в українських губерніях: 17 – в Одесі, 5 – у Києві, 2 – в Харкові, 1 – у Херсоні, 1 – у Верхньодніпровському повіті Катеринославської губернії, 1 – в Купʼянську, 1 – у Звенигородському повіті, 1- у Вінниці.

Іспанські діти[ред. | ред. код]

Значно збільшилась кількість іспанців в Україні у 1937-1938 рр. через події громадянської війни в Іспанії. Радянська влада вивезла з Іспанії 2895 дітей. Разом із ними приїхало 110 дорослих (вихователів та техперсоналу). В тодішній УРСР було створено 5 спеціальних інтернатів, зокрема в Києві, Харкові, Херсоні, Одесі та Євпаторії (для хворих туберкульозом). Пізніше громада іспанців поповнилась політичними емігрантами. Здебільшого, це були комуністи, які втікали від переслідувань з боку Франко. З настанням «Відлиги» невелика частина іспанців змогла повернутись на Батьківщину.

Відомі іспанці в Україні[ред. | ред. код]

Енріке Менендес - бізнесмен, волонтер з Донецька

Іспанська мова в Україні[ред. | ред. код]

МОН розроблено навчальні програми та методичні рекомендації з вивчення іспанської мови в школах України, підготовлені та надруковані підручники, проводиться олімпіада, існує екзамен ЗНО з іспанської мови.

Релігійне життя іспанців в Україні[ред. | ред. код]

У римо-католицькому костелі св. Миколая у Києві по неділях відбуваються меси іспанською мовою.

Джерела[ред. | ред. код]

https://antisovetsky.livejournal.com/78436.html

Фернандес-Эрес А "Заставить их полюбить эту жизнь...": испанские детские дома в СССР (1937-1939) // Вестник РГГУ. Серия: История. Филология. Культурология. Востоковедение, № 1 (22) , 2017, с. 63-71.