Історія Північної Америки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
A composed satellite photograph of North America in orthographic projection

Історія Північної Америки охоплює останні події людей, що населяють континент Північна Америка. У той час було широко поширена думка, що континенту вперше стала середовище проживання людини, коли люди мігрували через Берингову моря від 40 000 до 17 000 років тому[1] недавні відкриття, можливо, підштовхнули ці оцінки, принаймні ще 90 000 років.[2] Незалежно від того, мігранти оселилися у багатьох місцях на континенті, від ескімосів Крайньої Півночі до Майя і ацтеків у Південній. Ці ізольовані громади розробили свої власні унікальні способи життя та культури і їх взаємодія один з одним було обмежено в порівнянні з обширною торгівлі та конфлікту цивілізацій через Атлантику в Європу і Азію.

Звіти європейських подорожей в Північну Америку починається з норвежцями в десятому столітті нашої ери. В 985 році вони заснували поселення в Гренландії (часто упускається з виду частину Північної Америки), що зберігалося до початку 1400-х років. Вони також дослідив східне узбережжя Канади, але їх поселення були набагато менше і коротше. З епохи Великих географічних відкриттів і подорожі Христофора Колумба (починаючи з 1492), європейці почали прибувати до Америки у великих кількостях і розвивати колоніальні амбіції для Північної і Південної Америки. Колумба "відкриття" Америки-це спірна ідея, тому що в Америці вже були густо населені корінними корінних народів Америки, які склалися самобутні цивілізації в їх власному праві. Після того, як Колумб, приплив європейців незабаром пішли і перевантажені корінного населення. Північна Америка стала плацдармом для постійного Європейського суперництва. Континент був поділений на три провідних європейських держав: Англії, Франції, і Іспанії. Вплив колонізації цих держав на Північно-Американській культурах все ще відчуваються сьогодні.

Конфлікт через ресурсів на Північну Америку пішли в різні війни між цими державами, але, поступово, нові європейські колонії розвинене прагнення до незалежності. Революцій, таких, як Американська революція і мексиканської війни за незалежність, створили нові незалежні держави, які почали домінувати в Північній Америці. На Канадської конфедерації утворилася в 1867 році, створюючи сучасний політичний ландшафт Північної Америки.

З 19 по 21 століття, Північно-Американські Штати розробили більш глибокого зв'язку один з одним. Хоча деякі конфлікти, які виникли на континенті були більшою частиною насолоджуються світом і загального співробітництва між державами, а також відкритої торгівлі і торгівлі між ними. Сучасні досягнення включають відкриття угоди про вільну торгівлю, велика імміграція з Мексики і Латинської Америки, і торгівля наркотиками проблем в цих регіонах.

Особливості Палео-індіанціміграції і по всій Америці, включаючи точні дати і маршрути подорожі, є предметом постійних досліджень і дискусій. Протягом багатьох років, традиційної теорії було те, що ці ранні мігранти переїхали в Берінгиі сухопутного моста між Східною Сибіру і сучасної Аляски близько 40 000 – 17 000 років тому, коли рівень моря був значно знижений за рахунок четвертинного зледеніння.[3] Ці люди, як вважають, йдуть стада нині вимерлих плейстоценової мегафауны вздовж незамерзаючих коридорів, які тягнулися між Laurentide і лише льодовики.[4] Інший маршрут запропонував, що, пішки або за допомогою примітивних човнів, вони мігрували уздовж тихоокеанського узбережжя Південної Америки. Доказом останнього би так були покриті підвищення рівня моря , на сотні метрів після останнього льодовикового періоду.[5]

Археологи стверджують, що Палео-індійської міграції з Берінгиі (Східна Аляска), коливається від 40000 до близько 16 500 років тому.[6][7][8][9] Цей інтервал часу є гарячим джерелом дебатів і обіцяє продовжувати як такої на довгі роки. Небагатьох домовленостей, досягнутих на сьогоднішній день є походженням з Центральної Азії, з широко житла Америки в кінці останнього льодовикового періоду, або, точніше, те, що відомо як в кінці льодовикового максимуму, близько 16 000 – 13 000 років перед подарунком. Однак старі альтернативних теорій існують, включаючи міграцію з Європи.

Кам'яні знаряддя, зокрема, снаряда очок і скребки, є основним свідченням ранньої людської діяльності в Америці. Створений кам'яного плющили інструменти використовуються археологи та антропологи класифікувати культурні періоди.[10] Наукові докази, посилання корінних американців з азіатськими народами, зокрема Східно - Сибірського населення. Корінних народів Америки були пов'язані з Північно-Азіатського населення мовних діалектів, розподіл груп крові, і генетичний склад як відображення молекулярних даних, таких як ДНК.[11] 8,000 до н. е. – 7,000 до н. е. (10,000 – 9,000 років тому) клімат стабілізувався, що призвело до зростання населення і кам'яні технології досягнень, в результаті чого в більш сидячий спосіб життя.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Atlas of the Human Journey-The Genographic Project. National Geographic Society. 1996–2008. Архів оригіналу за May 1, 2011. Процитовано October 6, 2009. 
 2. A 130,000-year-old archaeological site in southern California, USA
 3. Fitzhugh, Drs. William; Goddard, Ives; Ousley, Steve; Owsley, Doug; Stanford., Dennis. Paleoamerican. Smithsonian Institution Anthropology Outreach Office. Архів оригіналу за January 5, 2009. Процитовано January 15, 2009. 
 4. The peopling of the Americas: Genetic ancestry influences health. Scientific American. Процитовано November 17, 2009. 
 5. 68 Responses to "Sea will rise 'to levels of last Ice Age'". Center for Climate Systems Research, Columbia University. Процитовано November 17, 2009. 
 6. First Americans Endured 20,000-Year Layover – Jennifer Viegas, Discovery News. 2017-05-10. Архів оригіналу за 10 October 2012. Процитовано November 18, 2009. «Archaeological evidence, in fact, recognizes that people started to leave Beringia for the New World around 40,000 years ago, but rapid expansion into North America didn't occur until about 15,000 years ago, when the ice had literally broken»  page 2 Архівовано 13 березень 2012 у Wayback Machine. Шаблон:Webarchive:помилка: Перевірте аргументи |url= value. Порожньо.
 7. Introduction. Government of Canada. Parks Canada. 2009. Архів оригіналу за April 24, 2011. Процитовано January 9, 2010. «Canada's oldest known home is a cave in Yukon occupied not 12,000 years ago as at U.S. sites, but at least 20,000 years ago» 
 8. Pleistocene Archaeology of the Old Crow Flats. Vuntut National Park of Canada. 2008. Архів оригіналу за October 22, 2008. Процитовано January 10, 2010. «However, despite the lack of this conclusive and widespread evidence, there are suggestions of human occupation in the northern Yukon about 24,000 years ago, and hints of the presence of humans in the Old Crow Basin as far back as about 40,000 years ago.» 
 9. Journey of mankind. Brad Shaw Foundation. Процитовано November 17, 2009. 
 10. Method and Theory in American Archaeology (Digitised online by Questia Media). Gordon Willey and Philip Phillips. University of Chicago. 1958. Процитовано November 20, 2009. 
 11. Learn about Y-DNA Haplogroup Q (Verbal tutorial possible). Wendy Tymchuk – Senior Technical Editor. Genebase Systems. 2008. Архів оригіналу за June 22, 2010. Процитовано November 21, 2009. 

Посилання[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Історія Північної Америки