Істрія (античне місто)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Істрія (греч. Istríe, Ístros) — античне грецьке місто на західному березі Чорного моря (на території сучасної Румунії, на південь від дельти Дунаю). Засноване вихідцями з Мілета у 2-ій половині 7 ст до н. е. Мешканці займалися сільським господарством, рибальством, ремеслами, торгівлею з сусідніми гето-фракийськимі і скіфськими племенами. Розквіт відноситься до 6—5 ст. до н. е.

Истрія та інші античні міста Північного Причорномор'я

Археологічні знахідки свідчать про розвинені торговельні зв'язки з містами Східного Середземномор'я і Причорномор'я. В середині 1 ст до н. е. Істрія була розорена гетамі, а в 27 до н. е. увійшла до складу Римської провінції Мезія. Зруйнована в 248 р. готами під час Скіфських війн, а також гунами наприкінці 4 ст., Істрія була знов відновлена і існувала до 7 ст. До того часу місто в результаті намивання піску втратило вихід у відкрите море і значення торговельного центру. Унаслідок цього поступово запустіло.

Розкопки з перервами ведуться з 1914. Розкриті залишки оборонних стін (4 ст до н. е.), храмів, зокрема храму Афродіти (5 ст до н. э.), терм (3—4 ст.), житлових будинків і ін. В теперішній час — археологічний заповідник.

Посилання[ред. | ред. код]

  • Історія Констанци [1][недоступне посилання з червень 2019]