Італійський національний синдикат кіножурналістів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Sindacato Nazionale Giornalisti Cinematografici Italiani
Італійський національний синдикат кіножурналістів
Абревіатура SNGCI
Тип професійна спілка
професійне об'єднання
Засновано 17 березня 1946
Правовий статус діюча
Сфера кінокритика
Країна  Італія
Членство Federazione Nazionale Stampa Italianad
Міжнародна федерація кінопреси (1999)
Президент Лаура Деллі Коллі
Вебсайт: cinemagazineweb.it

Італійський національний синдикат кіножурналістів (італ. Sindacato Nazionale Giornalisti Cinematografici Italiani; SNGCI) — професійне об'єднання, що представляє інтереси італійських журналістів, які пишуть про кінематограф.

Організація була заснована 17 березня 1946 року. Одним із статутних обов'язків SNGCI є представлення професійних інтересів своїх членів та заохочення свободи преси, зокрема, незалежності кінокритики.

SNGCI є членом Національної федерації італійської преси[it]. З 1999 року як національна секція входить до складу Міжнародної федерація кінопреси (ФІПРЕССІ) та делегує своїх членів до складу журі ФІПРЕССІ на міжнародних кінофестивалях.

Італійський національний синдикат кінокритиків оцінює досягнення італійської та міжнародної кіноіндустрії, відзначаючи найкращих спеціальними преміями. Найстаріша і найважливіша з цих нагород — премія Срібна стрічка (італ. Nastro d'Argento), що присуджується з 1946 року в різних категоріях.

Нагороди синдикату[ред. | ред. код]

  • Срібна стрічка (Nastro d'Argento)
  • Премія Франческо Пазінетті (Premio Francesco Pasinetti). Заснована у 1958 році і названа на честь режисера, сценариста та кінокритика, який був також директором експериментального кіноцентру. Присуджується журналістами, членами SNGCI, акредитованими на кінофестивалі у Венеції за найкращий фільм та найкращим кінематографістам, що обираються в усіх секціях кінофоруму[1].
  • Премія Гільєльмо Бірагі (Premio Guglielmo Biraghi). Заснована у 2001 році на честь критика Гульєльмо Бірагі. Присуджується молодим талановитим кінематографістам на Венеційському кінофестивалі[2].
  • Премія П'єтро Б'янкі (Premio Pietro Bianchi). Названа на честь журналіста і критика П'єтро Б'янкі; з 1977 присуджується італійським кінематографістам за видатні досягнення в кіно[3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Premio Francesco Pasinetti. Архів оригіналу за 16 вересня 2016. Процитовано 1 грудня 2016.
  2. Premio Guglielmo Biraghi. Архів оригіналу за 16 вересня 2016. Процитовано 1 грудня 2016.
  3. Premio Pietro Bianchi. Архів оригіналу за 16 вересня 2016. Процитовано 1 грудня 2016.

Посилання[ред. | ред. код]

  • cinemagazineweb.it — офіційний сайт «Італійський національний синдикат кіножурналістів».