Італійський національний синдикат кіножурналістів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Sindacato Nazionale Giornalisti Cinematografici Italiani
Італійський національний синдикат кіножурналістів
SNGCI logo.jpg
Логотип організації
Абревіатура SNGCI
Засновано 1946
Тип професійна спілка
Правовий статус діюча
Країна Flag of Italy.svg Італія
Офіційні мови італійська
Президент Лаура Деллі Коллі
Веб-сайт Офіційний вебсайт

Італійський національний синдикат кіножурналістів (італ. Sindacato Nazionale Giornalisti Cinematografici Italiani; SNGCI) — професійне об'єднання, що представляє інтереси італійських журналістів, які пишуть про кінематограф.

Організація була заснована 17 березня 1946 року. Одним із статутних обов'язків SNGCI є представлення професійних інтересів своїх членів та заохочення свободи преси, зокрема, незалежності кінокритики.

SNGCI є членом Національної федерації італійської преси. З 1999 року як національна секція входить до складу Міжнародної федерація кінопреси (ФІПРЕССІ) та делегує своїх членів до складу журі ФІПРЕССІ на міжнародних кінофестивалях.

Італійський національний синдикат кінокритиків оцінює досягнення італійської та міжнародної кіноіндустрії, відзначаючи найкращих спеціальними преміями. Найстаріша і найважливіша з цих нагород — премія Срібна стрічка (італ. Nastro d'Argento), що присуджується з 1946 року в різних категоріях.

Нагороди синдикату[ред. | ред. код]

  • Срібна стрічка (Nastro d'Argento)
  • Премія Франческо Пазінетті (Premio Francesco Pasinetti). Заснована у 1958 році і названа на честь режисера, сценариста та кінокритика, який був також директором експериментального кіноцентру. Присуджується журналістами, членами SNGCI, акредитованими на кінофестивалі у Венеції за найкращий фільм та найкращим кінематографістам, що обираються в усіх секціях кінофоруму[1].
  • Премія Гільєльмо Бірагі (Premio Guglielmo Biraghi). Заснована у 2001 році на честь критика Гульєльмо Бірагі. Присуджується молодим талановитим кінематографістам на Венеційському кінофестивалі[2].
  • Премія П'єтро Б'янкі (Premio Pietro Bianchi). Названа на честь журналіста і критика П'єтро Б'янкі; з 1977 присуджується італійським кінематографістам за видатні досягнення в кіно[3].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]