Італійські парафії Московського патріархату

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Італійські парафії Московського патріархату
Храм святої великомучениці Катерини в Римі
Храм святої великомучениці Катерини в Римі
Основні дані
Церква Російська православна церква
Заснована 27 грудня 2007
Юрисдикція Італія Італія
Єпархіальний центр ставропігійний храм святої великомучениці Єкатерини в Римі
Парафій 53 (2018) (без ставропігій)[1]
Офіційний сайт http://ortodossia.org/
Правлячий архієрей
Єпископ Богородський Іоанн (Рощин) (із 15 жовтня 2018)

Парафії Московського патріархату в Італійській Республіці[2] (також Італійські парафії Московського патріархату, Російська православна церква в Італії[3], італ. Chiesa Ortodossa Russa in ItaliaChiesa Ortodossa Russa in Italia, Патріарші приходи в Італії[4]) — канонічна частина Російської православної церкви, що об'єднує парафії Московського патріархату на території Італії. Управляються єпископами з титулом Богородський.

В допомогу правлячому архієрею у Римі працює секретаріат адміністрації. Приміщення секретаріату розташовані на першому поверсі парафіяльного комплексу храму великомучениці Катерини в Римі.

В даний заклад не входять три ставропігійних приходу в Італії: Храм святителя Миколая в Римі, Храм-Подвір'я святителя і Чудотворця Миколая в Барі, і Свято-Миколаївський прихід в Мерано.

Історія[ред. | ред. код]

27 грудня 2007 року рішенням Священного Синоду парафії Московського патріархату в Італії були виділені зі складу Корсунської єпархії та підпорядковані в управління єпископу Богородському, вікарію Патріарха Московського і всієї Русі. При цьому єпископ з титулом Богородський на той момент призначений не був, і Синод ухвалив зберегти тимчасову архіпастирську опіку парафій за архієпископом Корсунським Інокентієм (Васильєвим)[5] У зв'язку з призначенням у 2010 році на Корсунську кафедру єпископа Нестора (Сиротенко), функції тимчасового керуючого Богородської кафедри перейшли до нього.

У 2011 році розпочато роботи по створенню повноцінного єпархіального управління при ставропігійному храмі святої великомучениці Єкатерини в Римі. Для цих цілей у храмі виділено два приміщення, в яких розмістилися секретаріат управління, канцелярія та архів. З цього часу питання, що стосуються видачі документів, оформлення довідок, ведення офіційного листування, що стосується Італійських парафій, вирішуються через єпархіальне управління в Римі, а не в Парижі (як раніше)[6].

21 травня 2012 року Адміністрація парафій Московського Патріархату в Італії (італ. Amministrazione delle parrocchie del Patriarcato di Mosca in ItaliaAmministrazione delle parrocchie del Patriarcato di Mosca in Italia) отримала статус юридичної особи в Італійській Республіці[7].

У 2013 році архієпископ Марк (Головков) відзначив: «створення централізованої структури управління парафіями в Італійській республіці є одним з важливих напрямків діяльності Російської Православної Церкви в сфері піклування про зарубіжні установи. Так, у 2007 р. була утворена Адміністрація парафій Московського Патріархату в Італії, і в травні минулого року нею був отриманий статус юридичної особи, що є істотним досягненням для подальшого розвитку. По суті така структура являє собою аналогію єпархії»[8].

25 липня 2014 року рішенням Священного Синоду до складу Адміністрації парафій Московського Патріархату в Італії були прийняті приходи: в честь святителя Максима, єпископа Туринського (Турин); на честь Воздвиження Хреста Господнього (Удіне); на честь Покрови Пресвятої Богородиці (Болонья); на честь святителя Миколая (Лекко); на честь святителя Миколая (Новара); на честь Трьох святителів (П'яченца); на честь святих рівноапостольних Костянтина і Олени (Імола); на честь архангела Гавриїла та архистратига Михаїла (Роверето)[9].

У липні 2014 року адміністрацією парафій Московського Патріархату в Італії був виданий Служебник виданий італійською мовою[10].

Керуючі італійськими парафіями РПЦ[ред. | ред. код]

  • Інокентій (Васильєв) (27 грудня 2007 — 24 грудня 2010) тимчасовий керівник справ, єпископ Корсунський
  • Нестор (Сиротенко) (24 грудня 2010 — 16 липня 2013) тимчасовий керівник справ, єпископ Корсунський
  • Марк (Головков) (16 липня 2013 — 22 жовтня 2015) тимчасовий керівник справ, архиєп. Єгор'євський
  • Антоній (Севрюк) (26 жовтня 2015 — 29 липня 2017)
  • Матвій (Андрєєв) (29 липня — 28 грудня 2017)
  • Антоній (Севрюк) (28 грудня 2017 — 15 жовтня 2018)тимчасовий керівник справ, архиєпископ Віденський
  • Іоанн (Рощин) (з 15 жовтня 2018)

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]