Ішімче

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ішімче. Карта розташування: Гватемала
Ішімче
Ішімче


Ішімче (ісп. Iximché) — руїни міста класичного і пізнього класичного періоду цивілізації майя у високогір'ї Гватемали. Археологічна зона Ішімче знаходиться поруч з містом Антигуа-Гватемала в Гватемалі. Після краху цивілізації майя Ішімче був столицею держави Какчикель до 1524 року, коли був завойований іспанцями.

Мапа Ішімче

Опис[ред. | ред. код]

Як і інші стародавні міста майя, Ішімче побудований на височині. Територія комплексу не така велика, як Тікаль чи Чичен-Іца у Мексиці. Піраміди та інші споруди розташовані компактно, і добре проглядається планування стародавнього міста. Архітектурний ансамбль міста відноситься до XV століття.

На території археологічного комплексу розташовані храми-піраміди, палаци та два поля для гри в м'яч — всього близько ста шістдесяти будівель. Археологічна зона розділена на шість площ, на трьох з них проведені розкопки і вони відкриті для відвідування. Архітектура міста традиційна для міст майя. Будівлі знаходяться в досить гарному стані — іспанці, які уклали з какчикалями союз проти іншого племені, не зруйнували місто.

Цікаво, що сучасні представники племені какчикель досі здійснюють свої ритуали на руїнах Ішімче. Церемоніальна частина міста знаходиться на південь від основного комплексу і складається з шести кам'яних вівтарів, на яких індійці залишають як жертвопринесення квіти, їжу та напої.

Галерея[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]


Координати: 14°44′08″ пн. ш. 90°59′46″ зх. д. / 14.7358000° пн. ш. 90.9962000° зх. д. / 14.7358000; -90.9962000