Єрсинія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Єрсинія
Yersinia pestis, зображення за допомогою СЕМ
Yersinia pestis, зображення за допомогою СЕМ
Біологічна класифікація
Домен: Бактерії (Bacteria)
Тип: Proteobacteria
Клас: Gamma Proteobacteria
Ряд: Enterobacteriales
Родина: Enterobacteriaceae
Рід: Yersinia
van Loghem 1944
Види
Посилання
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 629
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Yersinia (Enterobacteriaceae)

Єрсинія (Yersinia) — рід бактерій родини Enterobacteriaceae; грам-негативні паличкоподібні бактерії, кілька мікрон завдовжки і менше за мікрон в діаметрі, факультативні анаероби[1].

Рід названий на честь Александра Ієрсена, швейцарського бактеріолога, що відкрив Yersinia pestis, — збудика чуми. Рід Yersinia був виділений в 1944 році ван Логхемом (van Loghem)[2].

Фізіологія[ред.ред. код]

Деякі представники роду Yersinia здатні не тільки виживати, але і розмножуватися при температурі від +4 до +1 C° (що приблизно відповідає температурі холодильника). Також вони демонструють відносно високу стійкість до нагрівання — деякі з них можуть витримувати температуру 50—60 C° протягом 20—30 хвилин. Ці бактерії достатньо швидко інактивуються за допомогою окислювачів.

Патогенез[ред.ред. код]

Деякі з представників роду патогенні для людини. Їх природний резервуар — гризуни, але іноді переносниками можуть служити інші ссавці. Інфікування відбувається через кров (у випадку з Yersinia pestis) або через стравохід (що рідше) при вживання заражених продуктів (особливо овочевих, молочних і м'ясних). Існує гіпотеза, що деякі бактерії цього роду можуть розповсюджуватися протозойним шляхом.

Відомі патогенні представники роду такі:

Посилання[ред.ред. код]

  1. Ryan KJ; Ray CG (editors) (2004). Sherris Medical Microbiology (вид. 4th ed.). McGraw Hill. с. pp. 368–70. ISBN 0-8385-8529-9. 
  2. van Loghem J. J. (1944). «The classification of plague-bacillus». Antonie van Leeuwenhoek Journal of Microbiology and Serology 10. с. 15–16. 


Бактерія Це незавершена стаття з бактеріології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.