Іґріш-Халап

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Іґріш-Халап
Народився 3 тисячоліття до н. е.
Діяльність політик

Іґріш-Халап (Іґріш-Халам) (*д/н — 2352 до н. е. або 2252 роках до н. е.) — малікум (цар-жрець) Ебли в 2364—2352 роках до н. е. (за іншою хронологією панував в 2264—2252 роках до н. е.). Ім'я переладаєтсья як «Халап відігнав».

Життєпис[ред. | ред. код]

За різними гіпотезами походив з династії Першого або Другого царства. Звідси різниця у 100 років. Ймовірно другий син малікума Кун-Даму. Напевне отримав своє ім'я на честь захоплення міста-держави Халап.

Більш-менш точно відомо, що Іґріш-Халап володарював десь 12 років. Вважається, що в цей час вів війни з МАрі, але не дуже успішно. Зазнав поразки від царя Іплул-Іль, якому сплатив данину.

Втім продовження активних будівельних робіт та збереження контролю над торгівельними шляхами свідчить про збереження потуги Ебли. Також ймовірно володіння Ебли за його панування охопили область Апу з містом Дімашку. Водночас за правління цього малікума починається негативна тенденція набуття лугалями саза (на кшталт візирів) значної політичної потуги. Це насамперед стосуєтьсядруого на цій посаді — Тіра, оскільки перший (Дарміа), що обіймав посаду ще за Кун-Даму не виходив за межі повноважень.

Іґріш-Халапу спадкував син Іркаб-Даму.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Nadali, Davide (2007). «Monuments of War, War of Monuments: Some Considerations on Commemorating War in the Third Millennium BC». Orientalia. Pontificium Institutum Biblicum. 76 (4).
  • Archi, Alfonso (2010). «Hadda of Ḫalab and his Temple in the Ebla Period». IRAQ. Cambridge University Press — On Behalf of The British Institute for the Study of Iraq (Gertrude Bell Memorial). 72: In Honour of the Seventieth Birthday of Professor David Hawkins. ISSN 0021-0889