Їжик Семен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Їжик Семен
Народився 19 березня 1913(1913-03-19)
Нижнє Висоцьке
Помер 9 червня 1996(1996-06-09) (83 роки)
Вінніпег
Громадянство Австро-Угорщина Австро-УгорщинаПольща ПольщаКанада Канада
Національність українець
Діяльність соціальний активіст

Їжик Семен (* 19 березня 1913 — † 9 червня 1996) — митрофорний протоієрей УГКЦ, діяч АБН, організатор українських радіо- та телепередач у Канаді, член канадського Пласту.

Життєпис[ред. | ред. код]

Греко-католицький священик, служив в Галичині, був нацистською владою запроторений в тюрму, по тому в концентраційний табір.

І перебуваючи в таборі, займався священицькою роботою. Після війни організовував Лігу українських в'язнів німецьких тюрем і концентраційних таборів, в англійській окупаційній зоні така філія нараховувала 700 в'язнів.

Виїхав до Канади, у Вінніпегу видавав український католицький тижневик «Поступ» та дитячий журнал «Мій приятель».

4 серпня 1961 року відбувається нарада всіх представників українських організацій міста Вінніпег з нагоди 150-річчя з дня народження М.Шашкевича. На нараді створено два комітети для підготовки до святкування цієї події — Комітет відновлення пам'ятника М.Шашкевичу на чолі з В.Запісоцьким та Програмовий комітет на чолі з С.Їжиком.

Входив до редакційної колегії часопису «Літопис Бойківщини», де також працювали Л. Бурачинська, Квітослава М. Кушнір, Богдан Стебельський, Леся Шпиталь, Йосип Тереля, Л. Костелина, Галина Утриско, Василь Семчишин, I. Дибко-Филипчак.

Пластове псевдо «Китаєць».

Більше 25 років був душпастирем парохії в Парках біля Лакпорту (Манітоба). Входив до складу АБН.

Джерела[ред. | ред. код]