Абдуллах ібн Абд аль-Мутталіб

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Абдуллах ібн Абд аль-Мутталіб
تخطيط لاسم عبدالله بن عبد المطلب.png
Народився 545
Мекка, Хіджаз[1]
Помер 570
Медіна
Поховання Jannatul Muallad
Національність араби, курайшити і Хашиміти
Діяльність торговець
Батько Абдул-Мутталібd
Мати Fatima bent ’Amrd
Брати, сестри Safiyyah bint ‘Abd al-Muttalibd, Аббас ібн Абд аль-Мутталіб, Абу Таліб, Harith ibn ‘Abd al-Muttalibd, Az-Zubayr ibn ‘Abd al-Muttalibd, Hamza ibn ‘Abd al-Muttalibd, Абу Лагаб, Atika bint Abdul Muttalibd, Barrah bint Abdul Muttalibd, Umama bint Abdulmuttalibd, Umm Hakim bint Abdul Muttalibd, Arwa bint Abdul Muttalibd, Al-Muqawwim ibn Abdul-muttalibd, Al-Ghaydaq ibn Abdulmuttalibd і Quthum ibn Abdul-Muttalibd
У шлюбі з Аміна бінт Вахб
Діти Магомет і Muhammad sal lal lahu aley hi wasallam in Islamd

Абдуллах ібн Абд аль-Мутталиб аль-Кураши (араб. عبد الله بن عبد المطلب‎; 545(0545), Мекка570, Медина) — батько пророка Мухаммеда і син Абд аль-Мутталіба.

Біографія[ред. | ред. код]

Жертвоприношення[ред. | ред. код]

Абдуллах був улюбленцем батька - Абд аль-Мутталіба. Згідно з переказами, Абд аль-Муталліб поклявся принести в жертву одного з своїх синів, у разі якщо у нього народиться 10 синів. Коли через багато років у Абд аль-Мутталіба народилися і виросли сини він згадав про свою обітницю. Для того, що б вирішити, кого з синів принести в жертву Абд аль-Мутталіб кинув жереб і жереб упав на Абдуллу. За порадою курайшитів Абд аль-Мутталиб відмовився від свого задуму і приніс замість свого сина в жертву 100 верблюдів[2].

Одруження[ред. | ред. код]

Абдуллах відрізнявся особливою красою, чистою вдачею, і багато жінок були не проти вийти за нього заміж.. В 569 році Абдуллах одружився на знатній дівчині Аміні бінт Вахб, і від цього шлюбу народився Мухаммад. Однак Абдулла помер до народження свого сина, так і не побачивши його[2].

Смерть[ред. | ред. код]

У момент смерті Абдуллаху ібн Абд аль-Мутталібу було 25 років. Історики повідомляють про те, що Абдулла виїхав по торгових справах в напрямку Сирії, але по дорозі захворів і помер у Медині. Є також повідомлення про те, що Абдулла помер, коли Мухаммаду було 2 місяці[2].

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]