Абдул Кадір Ґілані

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Абдул Кадір Ґілані, теж Абдулкодір Ґілоній (перс. عبد القادر گیلانی‎,урду عبد القادر گیلانی; повне ім'я: Гавсул Аъзам Абу Мухаммад Муйиддин Саййид Абдулкодир Гилоний) народився в 1079(1079) році в області Ґілані в Ірані — помер в Багдаді у 1166 році — один із найвідоміших мусульманських містиків та святих, суфійський шейх. Абдулкодір Ґілоній був засновником суфійського ордену «Кадірія».

Ось що про нього пише Ідрис Шах у своїй книзі «Шлях суфіїв»:

«Хадрат» («Присутність») Абдул Кадир розробив систему викликання духовних станів, названу Наукою Станів. Під пером послідовників його діяння набрали настільки перебільшений характер, що опис його особистості має мало що спільного з його власним визначенням постаті суфійського Вчителя. Надмірно палке захоплення екстазопороджуючими засобами, без сумніву, є причиною виродження организацій ордену Кадірійа. Це спільний уділ багатьох ентузіастів, коли досягнення змінного стану свідомості стає метою, а не засобом, що знаходиться під належним контролем спеціаліста…»

«Подібно до Джалаледдіна Румі, Абдул Кадир вже в ранньому дитинстві проявляв чітко виражені надприродні спосібності, і описи його життя повні згадувань подібних випадків».

Посилання[ред.ред. код]