Абдул Калам

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Авур Пакір Джаїнулабдін Абдул Калам Марайкайяр
англ. Avul Pakir Jainulabdeen Abdul Kalam Maraikkayar, там. அவுல் பகிர் ஜைனுலாப்தீன் அப்துல் கலாம்
Авур Пакір Джаїнулабдін Абдул Калам Марайкайяр англ. Avul Pakir Jainulabdeen Abdul Kalam Maraikkayar, там. அவுல் பகிர் ஜைனுலாப்தீன் அப்துல் கலாம்

Час на посаді:
25 липня 2002 — 25 липня 2007
Віце-президент   Бхайрон Сінгх Шекхават
Попередник Кочерїл Раман Нараянан
Наступник Пратібха Патіл

Народився 15 жовтня 1931(1931-10-15) (83 роки)
Рамешварам, Британська Індія
Професія політик
Релігія мусульманин

Авур Пакір Джаїнулабдін Абдул Калам Марайкайяр (англ. Avul Pakir Jainulabdeen Abdul Kalam Maraikkayar, там. அவுல் பகிர் ஜைனுலாப்தீன் அப்துல் கலாம், відоміший як А. П. Дж. Абдул Калам; 15 жовтня 1931) — 11-й президент Індії який очолював країну з 25 липня 2002 по 25 липня 2007. Був дуже популярним серед населення, за що його прозвали «Народний президент».

Біографія[ред.ред. код]

Народився 15 жовтня 1931 року в містечку Рамешварам на півдні штату Тамілнаду в сім'ї бідного рибалки. Абдул Калам з дитинства відрізнявся не лише завидною завзятістю в здобутті знань в школі, але і величезною працьовитістю та відповідальністю. Він допомагав своїй сім'ї продажем газет у вільний від школи час. У 1950 році він поступив у коледж Сент Джозеф у місті Трічі, а у 1954 році — у Мадрасський технологічний інститут, де отримав диплом авіаінженера.

З 1958 року працював в Організації оборонних досліджень, а у 1963 році перейшов в Індійську організацію космічних досліджень. Калам вніс значний вклад до розвитку супутникової та ракетної програм Індії. Зокрема, керував проектом з розробки першого індійською ракети-носія SLV-3 для виводу на навколоземну орбіту супутника «Рохині». 18 липня 1980 року під його керівництвом запущений перший індійський супутник SLV-3.

З 1992 по 1999 рік Калам був радником з науки міністра оборони та керівником Департаменту оборонних досліджень. Він автор відомого технологічного плану-2002 з перетворення Індії з країни, що розвивається, в розвинену. Перед президентством займав пост головного радника уряду Індії в ранзі міністра, відповідального за науково-технічний розвиток у стратегічній, економічній та соціальній областях. Відомий стратегічним баченням розвитку Індії та її місця у світі. У своїй книзі «Індія-2020» пропонує програму перетворення країни у технологічну наддержаву.

Таміл за національністю, мусульманин по віросповіданню.