Абрагам ван Вестерфельд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Абрагам ван Вестерфельд
нід. Abraham van Westerveld
Народження 1620/1621
Роттердам, Південна Голландія, Нідерланди
Смерть 1692
  Роттердам
Національність голландець
Країна Statenvlag.svg Голландська республіка
Діяльність художник
Покровитель Януш Радзивілл
Твори Jacob Baron van Wassenaer (1616-65), lord of Obdam. Vice admiral of Holland and West-Frieslandd і Cornelis Tromp (1629-91), Vice admiral, in Roman costumed

CMNS: Абрагам ван Вестерфельд у Вікісховищі

Абрагам ван Вестерфельд (нід. Abraham van Westerveld, МФА[ˈaːbrɑˌɦɑm vɑn ˈʋɛstərˌvɛlt], * 1620/1621 — 1692, Роттердам) — надвірний художник литовського гетьмана Януша Радзивілла, автор низки зарисовок архітектурних об'єктів Києва першої половини XVII століття (Золотих воріт, Софійського собору, Печерської лаври та іншого).

Його панораму «Вид Києва з північного сходу» можна вважати за єдиний документальний образ цієї місцевості, як вона була в середині XVII століття.

Був свідком подій народно-визвольної війни 1649—1651 років, що знайшло своє відображення у малюнках, які частково збереглися в копіях XVIII століття. Особливо цінні малюнки: «Козацькі посли в Радзивілла», «Вступ литовських військ до Києва в 1651 році», «Сутичка польської та козацької кінноти під Києвом».

Література[ред. | ред. код]

  • Жолтовський П. М. Словник-довідник художників, що працювали на Україні в XIV—XVIII ст. / Художнє життя на Україні в XVI—XVIII ст. — К.: Наук. думка, 1983. — с. 120.

Галерея[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]