Абсолютний Росомаха проти Халка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Абсолютний Росомаха проти ХалкаБулька з коміксів для шаблону.png
Ultimate Wolverine vs. Hulk
Абсолютний Росомаха проти Халка.jpg
Обкладинка українського видання
Загальні дані про видання
Видавець США «Marvel Comics»
Україна «Northern Ligts»
Країна США США
Мова англійська
Жанр супергеройський комікс
Формат обмежена серія
Дата публікації грудень 2005 року - травень 2009 року
Головні герої
Творча команда
Творець(і) Лінделоф та Ю
Сценарист(и) Деймон Лінделоф
Художник(и) Леїніл Френціс Ю
Колорист(и) Дейв Мак-Кейґ
Технічні дані про видання
Віковий рейтинг 16+
К-сть сторінок США 144
Україна 148
К-сть випусків 6 (розділів/оригінальних випусків)
Переклад українською
Перекладач(і) Еван Вольф та Анастасія Матвієнко

«Абсолютний Росомаха проти Халка», раніше «Досконалий Росомаха проти Халка» (англ. «Ultimate Wolverine vs. Hulk») — обмежена серія коміксів видавництва Marvel, з сценарієм від Деймона Лінделофа, та малюнком від Леїніла Френціса Ю та Дейва Мак-Кейґа.

Серія проходить між випусками Ultimate X-Men #69 та #71 і між випусками Ultimates #2 та #11. Ця мінісерія - це відсилка до коміксного дебюту Росомахи у The Incredible Hulk #180-182.

11 травня 2019 року видавництво Північні Вогні випустило українське видання цього коміксу.

Затримки в серії[ред. | ред. код]

Графік випуску серії отримав декілька затримок, починаючи з випуску 3. Спочатку він був запланований на 19 квітня 2006 року, але був відкладений на 17 травня. Ця дата як з'явилась, так і зникла, приблизно через тиждень, не сказавши ні слова про долю серії, Marvel оголосило, що випуск буде випущений 12 липня. Подальші затримки призвели до того, що випуск було перенесено на 9 серпня, потім 20 вересня, потім 25 жовтня, потім 1 листопада, 8 листопада та 27 грудня. Нарешті, у середині листопада 2006 року було оголошено, що третій випуск серії був офіційно скасований до тих пір, поки не будуть завершені усі інші випуски міні-серії.

На панелі San Diego Comic-Con 2008 Кесада і Лінделоф оголосили, що усі випуски були написані сценарієм, а Лінделоф передав Кесаде остаточний сценарій на очах в аудиторії, і що як тільки Ю закінчить свою роботу над «Secret Invasion» (укр. «Таємне Вторгнення»), він надасть художні роботи для решти випусків.

У щотижневому блозі Джо Кесади, він показав трохи сценарію з майбутнього випуску в серії. У пред-перегляді є сцена, де Абсолютний Халк змушує Росомаху вибирати, яку ногу він волів би з'їсти. Кесада також написав у своєму блозі, що Леїніл Френціс Ю був схвильований, щоб почати роботу над серією знову, після «Secret Invasion». Перші два випуски були перевидані а лютому 2009 року в рамках підготовки до випуску заключних випусків. Третій випуск був нарешті випущений 4 березня 2009 року, четвертий і п'ятий випуски були випущені в квітні, а шостий і останній випуск були випущені в травні 2009 року, через три з половиною роки після випуску першого.

Відсилання в інших коміксах[ред. | ред. код]

  • В Ultimate X-Men #97, після бою з Колосом, в результаті якого металевий відриває одну з ніг Росомахи, Колос і Росомаха знаходяться у лазареті Людей-Ікс, розмовляючи про свою битву, коли Росомаха згадуює, як він бився з зеленим гігантом. Він пояснює Колосу, що тоді той відірвав цілу нижню половину його тіла. Лоґан каже Колосу: "після того, як я зцілився від цього, ти повинен був бачити, що я зробив з Халком... це було епічно."
  • Комікс Ultimates 3 #5 робить опосередковане посилання на незавершений статус серії, коли Росомаха потрапляє у бій з андроїд-копією Халка від Альтрона, на диких землях. Під час бою Росомаха коментує: "я б хотів, щоб ти був справжнім Халком. У нас з ним залишилися незавершені справи."
  • У Ultimatum #4 Халк і Росомаха, нарешті, зустрічаються знову - на цей раз в спустошеному Нью-Йорку. Халк каже: "Халк знає тебе. Халк розірвав тебе навпіл!" На це Росомаха відповідає: "Ага. Я сподівався, що ми не будемо проходити через ЦЕ знову..." Однак вони не стали битися, коли втрутилася Джин Ґрей та телепатично переконала Халка, що він не хоче битися з Росомахою, а потребує його допомоги.

У інших медія[ред. | ред. код]

10 вересня 2013 серія була адаптована у анімаційний мультфільм від Marvel Knights, який був випущений на DVD компанією Shout! Factory.

Українське видання[ред. | ред. код]

У вересні 2018 року видавництво Northern Lights, одне з офіційних ліцензаторів коміксів Marvel, на фестивалі Comic Con Ukraine 2018 анонсували випуск збірки серії у форматі тверда обкладинка українською на 2018 рік.[1]

У грудні 2018 року, на фестивалі Comxfest, видавництво нагадало про випуск коміксу у 2019 році, також оголосивши затверджений переклад назви - «Досконалий Росомаха проти Халка». А також заявило дату релізу коміксу — 1 квартал (січень-березень) 2019 року.[2]

29 березня 2018 року, видавництво пояснило відсутність новин та предзамавлень коміксу, оголосивши нову дату релізу — кінець квітня 2019 року, проте згодом випуск коміксу знову затримався. Також видавництво вирішило оновити назву коміксу, і заявило що "фінальний варіант" назви буде — «Абсолютний Росомаха проти Халка».[3]

10 травня «Київський Фестиваль Коміксів 2» анонсував, що видавництво Північні Вогні почне продажі коміксу саме на цьому фестивалі, тобто 11 травня.[4]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Анонс коміксу. www.facebook.com (укр.). Видавництво Northern Lights. 1 жовтня 2018. Архів оригіналу за 3 квітня 2019. Процитовано 29 березня 2019. 
  2. Оголошення першого варіанту перекладу назви та першої дати релізу. www.facebook.com (укр.). Видавництво Northern Lights. 18 грудня 2018. Архів оригіналу за 4 квітня 2019. Процитовано 29 березня 2019. 
  3. Оголошення другої ("фінальної") назви коміксу, а також остаточної дати релізу. www.facebook.com (укр.). Видавництво Northern Lights. 29 березня 2019. Архів оригіналу за 31 березня 2019. Процитовано 29 березня 2019. 
  4. Оголошення про випуск коміксу на фестивалі КФК2. www.facebook.com (укр.). Київський Фестиваль Коміксів. 10 травня 2019. Процитовано 10 травня 2019. 

Посилання[ред. | ред. код]